Útočník Kafka fandům ukázal, že to umí rozjet i za pípou
Novinky
Po více jak roce a půl proběhlo v pořadí druhé setkání fanoušků HC Frýdek-Místek s hráči, které neslo příznačný název - „S hokejisty na pivo“.

Do frýdecké Tankovny se dostavili všichni ti, kteří chtěli strávit příjemné odpoledne, a tak trochu si u piva Radegast společně i poklábosit. Hlavním tématem ale nebyl pouze hokej. „No, když to tak vezmu, tak jsme vyloženě frýdecko-místecký hokej podrobně nerozebírali. Bavili jsme se různě, o nápadech, které můžeme jako kotel pro hráče udělat, jak využít spolupráce s klubem a podobně,“ prozradil Radim Veselý, jeden z hlavních kotelníků HC Frýdek-Místek. O příjemnou atmosféru se postaral rovněž hokejový moderátor Jan Gavelčík, který celou akci moderoval a jak sám pak řekl, vše si s fandy náležitě užil.

Na společné posezení u kvalitního jídla a piva Radegast dorazila také čtveřice frýdecko-místeckých hokejistů Petr Kafka, Vojtěch Tomi, Ondřej Hrachovský a Jan Bartko. „S kluky byla sranda. Bylo fajn, že se ta diskuze s nimi nevedla formou besedy, spíš to bylo takové přátelské společenské posezení,“ postřehl Veselý. A hokejisté si na malou chvíli vyzkoušeli, jaké by to bylo, kdyby se dali ve svém osobním životě na práci číšníka. „Kluci se učili jak správně čepovat pivo, a to pak fanouškům roznášeli,“ dodal Radim Veselý.

Nejen on si celou akci, která probíhá ve spolupráci hokejového klubu HC Frýdek-Místek, Pivovaru Radegast a Tankovny FM, velice pochvaloval. „Řeknu to takhle. Na tuto akci se dívám opravdu kladně. Člověk tak má možnost dostat se k hráčům blíž, než je tomu jen z té tribuny,“ řekl Veselý, který věří, že to budou právě rysi, kteří se nakonec do předkola play-off na úkor svých největších soků, dostanou. „Do konce nadstavbové části zbývá pořád ještě hodně kol. Kluci to mají velice dobře rozehrané, oproti jiným mají navíc i pár zápasů k dobru. Určitě bych nedělal vědu z té naší poslední domácí porážky s Třebíčí. Stále to máme ve svých rukou, není čas paniky nebo nějakého stresu,“ zdůrazňuje jeden z hlavních kotelníků frýdecko-místeckého klubu.

A stalo se pomalu takovou tradicí, že akce by měla mít i podtext zdravého napětí a následné radosti. Po druhé třetině mezinárodního hokejového utkání mezi Českou republikou a Švédskem totiž proběhlo losování předem připravené tomboly. My jsme se zeptali Jakuba Mikulíka, výkonného manažera klubu HC Frýdek-Místek, o co všechno vlastně zúčastnění fanoušci mohli hrát? „V tombole jsme měli nakonec dvacet velmi zajímavých cen. Tou hlavní, byla archivní hokejka Rostislava Martynka, kterou podepsali všichni frýdecko-místečtí hráči. V pořadí druhou cenou pak byly rukavice kanonýra Davida Kofroně, který v letošní sezoně dal z pětatřiceti střel deset branek, dvě z toho byly navíc v oslabení,“ vypichuje zajímavost o útočníkovi rysů Jakub Mikulík.

A o co že se hrálo dál? „Účastníci setkání mohli také vyhrát dres Ondřeje Hrachovského, který jej nejen osobně podepsal, ale také i šťastnému vítězi na akci předal. Mezi cenami byly rovněž i oficiální hráčské puky, které nejsou nikde k dostání. Dále byly ve hře podepsané plakáty celým frýdecko-místeckým mužstvem. Další ceny do tomboly věnovala přímo Tankovna FM, která tím podpořila mládežnický hokej. Fanoušci si tak přišli na výhry jako metr piv, brýle z limitované edice nebo sběratelské pivní sklenice, takzvané krýgly,“ dodal Mikulík.

Výsledkem takovýchto setkání by mělo být nakonec to nejdůležitější. Spokojenost všech zúčastněných stran. A to se, myslíme, podařilo. „Chtěl bych osobně poděkovat za spoluorganizaci celé akce Tankovně FM, dále pak společnosti Radegast, všem hokejovým fanouškům za jejich podporu našeho klubu a také hráčům, kteří ve svém náročném programu přeci jen našli chvíli času a skvělým způsobem se zapojili do celého večera. Věřím, že se z toho stane taková příjemná tradice a akce bude dále pokračovat. Prostě tak, abychom se na třetím ročníku sešli ještě ve větším počtu,“ přeje si Jakub Mikulík.

Autorem videa je Tankovna