Úterý od 17:00 v Polárce: Rysi kontra Michalovce!
Preview k zápasu
Letní přípravné období v kvapíkovém rytmu směřuje ke svému finiši, za dva týdny startuje nový ročník Chance ligy. Předposlední domácí zkouškou pro frýdecko-místecké hokejisty bude střetnutí se slovenským extraligovým týmem Duklou Michalovce. Zahajovací buly bude vhozeno v 17:00. Přijďte rysy podpořit!

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE

Klub z východní části Slovenska možná nepatří k tradičním hokejovým baštám, postupem času si ale hledá svou pozici, a rozhodně stoupá vzhůru. Oddíl vznikl v roce 1974, a stalo se tak poté, co se do města přestěhoval vojenský tým ze Spišské Nové Vsi. V prvních letech své existence klub fungoval jako rezervní tým slavnější Dukly Trenčín.

Účastníkem slovenské nejvyšší soutěže jsou Michalovce teprve od sezony 19/20, kdy v dramatické baráži Dukla přetlačila Žilinu 4:3 na zápasy. Hned v dalším ročníku klub dosáhl na dosud největší úspěch, kdy v rámci Tipos extraligy získal bronzové medaile. Minulá sezona 21/22 už tak úspěšná nebyla. Východoslovenské derby ve čtvrtfinále dopadlo lépe pro Košice, které nedalekého rivala zdolaly 4:2 na zápasy.

Pokud bychom se podívali na michalovský kádr, tak ke známějším jménům jistě patří bývalý gólman Olomouce, Vítkovic či Liberce Tomáš Vošvrda. V obraně rozhodně zaujme zkušený reprezentant Martin Štajnoch. Také v ofenzivě bychom na soupisce našli několik zajímavých osobností, které mají mezinárodní přesah. Například exolomoucký Dávid Buc či ještě v loňské sezoně člen kádru kladenských Rytířů, Američan Danny Kristo.

Michalovcím se zatím v přípravném cyklu daří na výbornou, Dukla vyhrála všechny čtyři dosavadní zápasy. Postupně zdolala maďarské soupeře Ujbúdu a Ferencváros (6:2 a 6:5), a v minulém týdnu mužstvo, které vede 68letý kanadský trenér Tom Coolen, dvakrát porazilo i polskou Cracovií Kraków - 6:2, 4:1. Nabízí se tedy otázka, prodlouží slovenský klub vítěznou šňůru, anebo poprvé v letní přípravě pozná v Polárce hořkost porážky?

Sestava Michalovců v minulém utkání: Vošvrda – Hammond, Štajnoch, Macejko, Osburne, Mihalik, Stripai – Matúš Paločko, Winquist, Kristo – Lapšanský, Buc, Suja – Chalupa, Galamboš, Žitný – Okoličány, Vašaš, Michalčin.

Z kabiny rysů

Slezané zatím v přípravném letním období válí, ale všichni zainteresovaní moc dobře tuší, že to podstatné se odehraje teprve od poloviny září, kdy začíná ostrá sezona. Nicméně dosavadní výsledky i herní projev jsou slušnou perspektivou před nadcházejícím ročníkem, který pro Frýdek-Místek bude už v pořadí sedmým mezi prvoligovou společnosti.

Přílišný optimismus krotí také hlavní kouč Martin Janeček, jenž velmi správně nelétá hlavou v oblacích: "Turnaj ve Zvolenu musím hodnotit určitě pozitivně. Když opomenu první místo, které nám samozřejmě chutná, tak pro nás trenéry byly výkony příslibem, že by sezona nemusela být špatná. Cíleně říkám "mohla", protože dnešní úspěch je vážně jen příslibem. Musíme dál tvrdě a pokorně pracovat. Pak teprve budeme mít v sezoně opravdu šanci uspět," tvrdí frýdecko-místecký lodivod.

Rysí kádr čerstvě doplnil teprve 19letý útočník Štěpán Macháček. Bývalý člen juniorského výběru třineckých Ocelářů už ve Frýdku-Místku krátce působil v sezoně 2020/21, kdy v jedenácti zápasech zaznamenal dvě branky. Předchozí ročník novojičínský rodák strávil v kanadské OHL (Ontario Hockey League). V týmu Owen Sound Attack během 62 zápasů důrazný forward posbíral slušnou bilanci 13+29. Macháček už s rysy v pondělí absolvoval tréninkovou jednotku, a pravděpodobně zasáhne také do úterního duelu proti Michalovcům.

Sestava Frýdku-Místku v minulém utkání: Šimonů – Havránek, Teper, Sova, Michálek, Homola, J. Adámek – Machala, Vrdlovec, Svačina – Dostálek, Zeman, Doktor – Klimša, Haas, Hotěk – Matěj, Geidl.

Připomínáme, že také v úterý si můžete pořídit permanentku do Polárky na novou sezonu v Chance lize. Přímo v hale bude prodej probíhat od 15:00 do 18:00 hodin (v přízemí Fanshopu, vchod od kolejí).

Nemáte čas ani prostor pořídit si permanentku v Polárce? Nevadí! Celosezonní kartu si můžete zakoupit velmi pohodlně z pohodlí domova! Stačí jen navštívit ONLINE web enigoo ZDE  a vybrat si svoje konkrétní místo v Polárce! 

 

Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu vrcholového sportu ve Frýdku-Místku a spolufinancování naší činnosti v roce 2022!