U rysů zůstávají Adámek, Teper, Michálek a Klimša
A-tým
Kádr rysů opustilo po sezoně šestnáct hokejistů, pojďme si teď postupně prozradit, kteří hráči u nás zůstávají, kteří jsou zde na zkoušku a také i kdo frýdecko-místecký tým nově posílí.

Začněme tedy hokejisty, kteří u nás působili už v minulé sezoně. Ve Frýdku-Místku dále pokračuje trojice obránců Jakub Adámek (97 prvoligových startů za HC FM), Jakub Michálek (123) a Jakub Teper (39). V útoku se rysi budou moci nadále spoléhat na výkony Davida Klimšy (na úvodní fotografii), který je v týmu jediným hráčem, který si pamatuje náš postup do druhé nejvyšší republikové soutěže. Klimša za Frýdek-Místek odehrál již 299 prvoligových střetnutí, což znamená, že úvod nové sezony bude pro havířovského rodáka ve znamení krásného jubilea.

Jakub TEPER (obránce)


Součástí kádru jsou také mladí gólmani Daniel Šimonů a Patrik Švančara. Dvaadvacetiletý Šimonů strávil uplynulou sezonu ve druhé lize, kde došel s HK Nový Jičín až do baráže o Chance ligu, tam však Novojičínští neuspěli. V jednom utkání pak nastoupil Šimonů také za rysy, když v domácím duelu se Sokolovem nahradil v bráně svého týmového kolegu Frederika Foltána. To o tři roky mladší Švančara hájil v loňské sezoně bránu třineckých juniorů, kteří to v extraligové soutěži dotáhli až do semifinále. Z bitvy o medaile je nakonec v pátém hraném duelu vyřadili nakonec stříbrní liberečtí Bílí Tygři. Šanci zabojovat o rysí dres dostanou také mladíci Ján Marcinko, David Homola, Nico Geidl a Pavel Matěj.

Patrik ŠVANČARA (brankář)


Do přípravy s A týmem se zapojili rovněž třinečtí junioři. Jmenovitě to jsou Filip Hrůzek, Daniel Chovaniak, Antonín Kareš, Marek Ročák, Oskar Haas, Jonáš Jobánek, Jan Moškoř či Petr Ullrych.

V dalším článku na našem webu už najdete soupis nově příchozích hráčů. Sledujte proto pozorně nejen web HC Frýdek-Místek, ale také i náš klubový Facebook a Instagram.