Třinec ze stavu 4:6 utekl sedmi brankami
S jasným lídrem tabulky nadstavby se naši sedmáci dlouho jakž takž drželi, ale stálo je to až příliš fyzických i psychických sil, které jim chyběly v závěrečné třetině, kdy zcela odpadli a zápas pro ně skončil debaklem.

HC F-M – HC Oceláři Třinec 4:13 (0:2, 3:4, 1:7)

Třinec je se svým výběrovým kádrem i v nadstavbové části odskočený od ostatních týmů a po deseti zápasech má suverénní skóre 98:37. Vylepšil si jej i ve Frýdku-Místku, i když v určité pasáži to na to nevypadalo.

Hosté vedli už 6:1, ale dva góly před koncem druhé třetiny domácí částečně vrátili do hry, zvlášť když i první gól ve třetí třetině padl do sítě Třineckých. Jenže stav 4:6 se postupně znovu překlopil do debaklu, když hosté dokázali skórovat sedmi brankami po sobě.

„Začali nás úplně přehrávat a nešlo to zastavit, fyzicky i psychicky jsme prostě odpadli. Třinec byl po celý zápas o krok vepředu, byli na tom lépe rychlostně, dokázali nás i přetlačit a od toho se vše odvíjelo. Nedokázali jsme tomu vzdorovat celý zápas,“ hodnotil trenér Jaroslav Fleischmann.

Bodovali: Kaszper 2+0, Malý 1+1, Pavelka 1+1, Grygar 0+1.