Staň se hokejovým rozhodčím! I ty můžeš pískat
Mládežnický hokej
Rozhodčí jsou nedílnou součástí hokejového světa a jejich dostatečný počet zajistí lepší kvalitu řízení hokejových utkání a pomůže snížit náklady klubů na cestovné rozhodčích, kterých je v některých městech nedostatek, a tak v nich musejí rozhodovat sudí z jiných oblastí. Český hokej se proto nyní snaží o přilákání co největšího počtu zájemců o školení rozhodčích.

„Zážitek. Emoce. Zodpovědnost. I ty můžeš pískat lední hokej. Pojď do toho s námi!“ takto Český hokej prezentuje jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky. Dokonce se snaží oslovit nejen chlapce, ale i dívky.

Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábory pro rozhodčí, kteří mají zájem řídit utkání přímo na ledě nebo kteří chtějí doplnit týmy v boxu rozhodčích (zapisovatel, časoměřič, hlasatel a podobně).

V rámci Česka působí celá řada hokejových rozhodčích, kteří řídí různé hokejové soutěže. „Potřebujeme ale neustále rozšiřovat tým rozhodčích, abychom byli schopni obsazovat velké množství hokejových utkání, a to jak rozhodčími na ledě, tak pomocnými rozhodčími v boxu. Kampaň cílí především na současné a bývalé hráče a všechny, kteří se pohybují kolem ledního hokeje. Rádi uvítáme jakoukoli pomoc,“ říká centrální koordinátor projektu I ty můžeš pískat hokej Martin Maťašovský.

Nové zážitky, poznání hokeje z jiné stránky a také zajímavý přivýdělek. To je jen základní výčet všech benefitů, které může kariéra rozhodčího přinést. Navíc všichni, kteří se zaregistrují a úspěšně absolvují základní seminář rozhodčího na led, obdrží rozhodcovský dres zcela zdarma.

„Řídit utkání na vrcholných mezinárodní akcích, v KHL nebo ELH pro mě byla vždycky čest a zároveň odpovědnost. Před dvaceti lety by mě rozhodně nenapadlo, kam se bude moje rozhodcovská kariéra ubírat a že budu mít příležitost být toho všeho součástí. Hokej mi dal jedinečnou šanci zažít atmosféru olympijských her a mistrovství světa, poznat nové lidi a procestovat celý svět,“ dodává Antonín Jeřábek, současný rozhodčí extraligy se zkušenostmi z olympiád a KHL.

Více informací včetně předběžné registrace a přímého kontaktu naleznete na webové stránce www.piskejhokej.cz.