Setkáním s fanoušky zakončili rysi letošní sezonu
A-tým
Obchodní centrum Frýda se na malou chvíli stalo v pátečním odpoledni útočištěm pro frýdecko-místecké hokejisty a jejich skvělé fanoušky. Proběhla zde totiž v rámci ukončení letošní sezony autogramiáda hráčů HC FM, fanoušci si dále mohli zasoutěžit a také se i s hokejisty vyfotit.

Po roce jsme pro své fanoušky opět uspořádali posezónní setkání s hráči HC Frýdek-Místek. Vše proběhlo v nedalekém obchodním centru Frýda, které je de facto sousedem našeho domovského stánku, haly Polárka.


Ti, kteří na páteční setkání dorazili, si tak mohli domů odnést například podepsaný plakát, ale také třeba i podepsanou fotografii se svým oblíbeným hráčem. Nechyběl ani maskot Freddy nebo šéfredaktor klubu Martin Stebel, který akci moderoval. Vyzpovídal také několik hráčů a trenéra Martina Janečka. Například od obránce Štěpána Havránka se fanoušci dozvěděli, že letos dokončuje bakalářský titul na vysoké škole.  K mání byly i další upomínkové předměty, na tři z vás, kteří si v papírnictví Pastelka (partner klubu) zakoupili klubový předmět, se pak usmálo štěstí v podobě domácích hraných dresů. Šťastní výherci si navíc mohli sami vybrat, jakou že jmenovku bude mít jejich výherní dres. Zkrátka, kdo v pátek do OC Frýda zavítal, určitě nelitoval.

SNÍMKY Z FOTO STÁNKU SI MŮŽETE STÁHNOUT V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ ZDE.


Celou akci si pochvalovali nejen samotní hráči, ale především ti, pro které klub tohle setkání inicioval. Pro své fantastické fanoušky. "Je to super akce, hlavně ti fanoušci vidí, jak ti hráči vlastně vůbec vypadají bez té hokejové výzbroje," svěřil se Vlastimil Lepík, který je dlouholetým fandou frýdecko-místeckých hokejistů. "Je to taková popularizace zdejšího hokeje a já si jen přeji, aby v následující sezoně těch fandů chodilo na hokej přeci jen o trochu více. Hlavně lákáme další a další zájemce do kotle, tam nás je pořád trochu málo a navíc my, ti dlouholetí, už stárneme," smál se Lepík, kterému nikdo v jeho okolí neřekne jinak, než Bajza. "Jsem ale nadšený z toho, že se v letošní sezoně uspořádaly výjezdy na okolní stadiony, že tu vzniklo takové fanouškovské jádro. Už teď nás všechny hodně zajímá, kdo z těch hráčů u nás zůstane a kdo nás naopak opustí," dodal Lepík.


V podobném duchu mluvil i jeho kamarád Josef Valas, který na setkání s hráči dorazil v dresu Milana Mikulíka. "Tuhle akci opravdu chválím. Když bývaly v minulosti autogramiády, tak těch hráčů tady spoustu chybělo. Dnes tu máme skoro celou sestavu, navíc přišli i trenéři mužstva," pochvaloval si Valas. Jak pak oba dlouholetí fanoušci klubu přiznali, vidět hráče ve výzbroji a pak takhle na vlastní oči, je úplně jiným zážitkem. "Je fajn se takhle s nimi poznat, ale musím se přiznat, že když na sobě nemají tu helmu, tak ne všechny je takto poznám," usmíval se Josef Valas. A s jakými hráči neměl dlouholetý fanoušek rysů vůbec problém s rozpoznáním? "Uričitě jsem bezpečně poznal čaroděje, Havránka, nebo třeba Klimšu," hlásil fanoušek Pepa. A koho vlastně mínil tou přezdívkou "čaroděj"? "Tak to je jasné, je jím brankář Vojta Mokry, ten v bráně celou sezonu doslova čaroval," řekl Valas.


K páteční akci jsme poprosili o názor také hlavního kouče rysů, trenéra Martina Janečka. "Musím říct, že tohle jsou pro fanoušky jednoznačně krásné akce. My se těchto akcí velice rádi účastníme, protože ta vazba mezi samotným klubem, hráči a těmi fanoušky se musí zkrátka udržovat a živit. Myslím si, že právě fanoušci byli naší nedílnou součástí v celé té sezoně, a proto jsme všichni rádi za nimi dnes dorazili," uzavřel trenér HC Frýdek-Místek.

📷 Foto: Samuel Rychecký