Šesťáci skončili bramboroví
Po dvou výhrách v minulém týdnu patří v konečné tabulce Ligy mladších žáků „A“ 6. třídě s bilancí 7-0-5 čtvrté místo o bod za třetí Opavou, odskočenější byly Vítkovice a především vítězný Třinec, který zakončil soutěž bez porážky.

HC RT Torax Poruba – HC F-M 4:9 (1:6, 2:3, 1:0)

Domácím se sice ve středu povedlo jít do vedení hned po sedmi sekundách hry, ale ještě v první třetině odpověděl hattrickem Roskot a střelecky se dařilo i dalším, takže pro změnu sekundu před koncem této části hry upravoval Nohel už na 1:6.

Ve zbytku zápasu si naši kluci už vítězství pohlídali, pouze v poslední třetině už se do střelecké listiny nikdo z nich nezapsal.

„Po celý zápas jsme měli převahu, jak v rychlosti, tak hlavně v herním projevu. Zafungovala nově složená první lajna, kdy kluci pochopili, že si vzájemnými přihrávkami, nabízením se můžou pomoci k většímu počtu vstřelených branek,“ těšilo trenéra Jaroslava Fleischmanna.

Bodovali: Roskot 3+2, Horák 1+3, Hansel 2+0, Nohel 2+0, Kožešník 1+0, Němec 0+1, Csapai 0+1, Špaček 0+1.

V neděli pak čekal šesťáky v Polárce polský výběr.

HC F-M – Metropolia Silesia 6:2 (0:0, 5:2, 1:0)

Po bezbrankové první třetině rozhodla prostřední část hry, ve které jsme byli lepším týmem a vyhráli ji 5:2. Důležité bylo, že kluci dokázali vždy velmi rychle odpovědět na branku Poláků.

„Dnes jsme narazili na velmi houževnatého soupeře, který dokázal naší hře odolávat jen první třetinu, ale od začátku druhé jsme zvýšili tlak do soupeřovy brány a podařilo se nám dát pět rozdílových gólů.

V poslední části jsme si výsledek pohlídali a jen škoda, že velmi pěkné kombinační akce neskončily v soupeřově síti a zápas neměl výraznější rozdíl ve skóre,“ hodnotil poslední zápas trenér Fleischmann.

Bodovali: Roskot 2+3, Nohel 2+2, Horák 1+1, Grešl 1+0, Ondroušek 0+1.