Šesťáci se dokázali zlepšovat
Mládežnický hokej
6. třída má za sebou nepříliš zářivou sezonu, přesto v jejím průběhu předvedla světlé momenty s několika pěknými výsledky a na jejím konci i optimistické blýskání na časy. To když v Prievidzi na mezinárodním turnaji v konkurenci nejlepších slovenských týmů vybojovala zlaté medaile, čímž se potvrdilo postupné zlepšování celého týmu.

Šesťáci před sezonou pořádně utužili partu koncem června, kdy proběhlo týdenní letní soustředění v areálu Palkovické hůrky, kde se věnovali převážně herním činnostem, pohybovým, obratnostním schopnostem a týmové soudržnosti. Od září pak nastoupili v soutěži Ligy mladších žáků Moravskoslezského kraje ke 24 mistrovským utkáním, s bilancí 16 výher, dvou remíz a šesti proher. V základní části se s ní umístili celkově na 4. místě. V nadstavbě o umístění poté obsadili 2. místo a celkově 8. místo ze 12 týmů Moravskoslezského kraje. V sezoně byli zařazeni také mezi nejlepší týmy, které se zúčastnily celorepublikového turnaje Malá liga CCM. Ve své Moravské skupině se umístili na třetím místě.

„Během sezony jsme se zúčastnili šesti mezinárodních turnajů, v ČR i na Slovensku, kde jsme se určitě neztratili a v konkurenci nejlepších i výběrových týmů si ověřili momentální konkurenční a herní možnosti,“ ohlíží se trenér Jaroslav Fleischmann za turnajovou částí, kde kromě výše zmíněného úspěchu v Prievidzi vyčnívá výsledkově i 1. místo na mezinárodním turnaji v Přerově.

„Po celý rok se v brance pravidelně střídali a drželi výborný standard Klára Jurášková a Matěj Labský. Z hráčů vynikali a táhli tým po celou sezonu obránci Tomáš Štefek, Vojta Eliáš, Štěpán Šajtar, Dan Ondroušek, Vojta Špaček, René Solawa a Dan Švancer. Z útočníků Štěpán Carbol, Franta Horák, Ondra Kožešník, Nikolas Roskot, kapitán týmu, Honza Nohel, Samuel Grešl, Vojta Muroň, Hoza Resler, Šimon Trnka a Přema Němec,“ vyjmenoval spoustu hráčů tvořících jeden tým trenér, který se snažil dát prostor i dalším, o nichž je přesvědčen, že svou snahou v budoucnu doženou výkonnost ostatních. Celou sezonu hodnotí jako úspěšnou především proto, že většina hráčů udělala velký progres ve hře, a hlavně v individuálních schopnostech.