Šesťáci práci s holí trénují i bez ledu
Mládežnický hokej
Florbal tvoří jednu z důležitých složek přípravy na suchu, protože při něm děti i mimo led rozvíjí techniku hole, kombinaci i fyzickou kondici. Věnují se mu také šesťáci, kteří k tomu mají v tréninku zařazeny i gymnastické a atletické prvky, dokonce mají i možnost plavání, které je dalším kompenzačním doplňkem pro rovnoměrný rozvoj všech svalových partií i rehabilitaci.

„Je to po dvou letech, kdy nás pořádně covid nepustil do tělocvičny, vítaná změna. Při suché přípravě se dá výborně nasimulovat to, co potřebujeme na ledě. Tedy maximální intenzitu v minutovém intervalu, po kterém přichází čas na odpočinek. I k tomu je dobrý florbal, když střídáme týmy,“ řekl trenér šesťáků Tomáš Snášel, který svěřený kolektiv chválí, protože prokazuje své sportovní kvality, ať už je na programu tréninku cokoliv. Při florbalu mají trochu volnější pravidla, aby nepřišli o hokejové návyky, takže třesk florbalek o sebe slyšíte častěji, než by se rozhodčím líbilo, ale zarputilost a radost z gólů je stejná jako na ledě. Že by se jim třeba florbal zalíbil natolik, že posune hokej na vedlejší kolej, toho se trenér neobává. „Odchody do tohoto halového sportu přicházejí až mnohem později, kdy už ti kluci třeba ví, že se v hokeji neprosadí podle svých představ, a stále se chtějí hýbat. My máme mnohem větší problém v tom, že se nám kluky, a už i v tomto mladém věku, snaží rozebírat týmy hrající vyšší soutěže. Bohužel se ty tlaky objevují už takto brzy,“ posteskl si Tomáš Snášel, který doufá, že se kolektiv podaří udržet co nejdéle pohromadě.

Šesťáci už hokejem žijí se vším všudy, a tak samozřejmě pozorně sledovali nedávné mistrovství světa. A kdo se jim nejvíce líbil? Zaznívají očekávaná jména jako Pastrňák, Krejčí, Červenka, ale vypíchnou i týmy. „Finsko. Ale i Češi, protože konečně začali hrát…“ Domácí vzory tak stále jsou a šesťáci ví, že aby se jim jednou mohli co nejvíce přiblížit, musí pořádně zabrat i v té méně populární části sezony.