Šesťáci měli perný víkend –

s Třincem a Vítkovicemi

Mládežnický hokej
Šesťáci mají za sebou perný víkend, když své síly ve dvou dnech poměřili s dvěma extraligovými líhněmi. Nakonec z toho byly dva zápasy jako noc a den. Zatímco na domácím ledě je přejel Třinec, ve Vítkovicích se z toho dokázali otřepat a spravit si chuť.

Šestá třída v sobotu na domácím ledě přivítala oceláře z Třince. Očekávalo se klasické vyrovnané derby, které bude skýtat spoustu soubojů. Hned z prvních střel na obou stranách padly góly. Po osmi sekundách prvního vhazování se zaskvěl Lukáš Kosík, vsítil první gól a soupeř tak lovil puk ze své brány. Soupeře to však nastartovalo k vyšším obrátkám a také se v první minutě prosadil a srovnal. Třinec pak svou dobrou organizovanou hrou tlačil, nepouštěl nás k ničemu a první třetinu Frýdek vysoko přestřílel. I skóre podle toho vypadalo – 1:5.

Druhou třetinu Frýdek střelecky již nezaostával, ba naopak Třinec přestřílel, kdy nejčastěji soupeřova gólmana testoval Simon Bajtek. Skóre se však kladně měnilo pouze pro Třinec, který trestal frýdecký nedůraz na brankovišti. Urputnost Matěje Balvína či bojovnost Štěpána Školy ve třetí třetině přišla vniveč. Frýdeckou nedisciplinovanost s přehledem trestal soupeř a přidával další branky. Třinec projel utkáním jako nůž máslem a vyhrál vysoko 2:11.

Trenér Vojtěch Trnka: „Řekli jsme si, jak chceme hrát, ale dlouho nám to nevydrželo. Potřebovali jsme být více aktivní, ale bohužel se nám ani příliš nedařilo hlídat modrou čáru a zápas byl vyrovnanější až někde v půlce zápasu, kdy už měl soupeř velký náskok. Vyhrál zcela zaslouženě, byl oproti nám velmi důrazný v koncovce, dva góly nám dali tak, že zatlačili puk do brány i s brankářem. Podstatná byla vyšší aktivita soupeře.“

Bodovali: Kosík 1+0, Kaszper 1+0, Bajtek 0+1

Gólmani: Dorotík – 19 střel, 7 gólů, Kovařík – 13 střel, 4 góly

Tresty: Kaszper – podražení, Špiřík – krosček, Bajtek – podražení, Tichopád – zahrání puku mimo hřiště, Pavelka – hrubost, Balvín – hrubost. Soupeř využil dvě přesilovky.

Přesilová hra: 6, bez využití.

Střely na bránu: 31:32

V neděli pak šestá třída vyrazila do Vítkovic a po sobotní prohře se čekalo, co Frýdečtí předvedou na ledě nelehkého soupeře. Trenér Vojtěch Trnka však své svěřence na zápas dobře takticky i psychicky připravil a správně je namotivoval.

Utkání začalo ve velkém tempu frýdeckých Rysů, kteří bojovali o každý puk a každé místo na ledě. Nenechali soupeři čas na zpracování kotouče či přesnější přihrávku. Napadali Vítkovické již v jejich obranném pásmu a v šesté minutě z toho tlaku padla první branka. Frýdecký hlad po vítězství byl obrovský. Lukáš Pavelka připravoval pro svá křídla jednu akci za duhou, která se mu také náležitě odvděčovala góly. Po první třtině Rysi vedli 0:6. Aktivní přístup nepolevil ani v druhé třetině, kde výborný výkon hráčů podpořil gólman David Kovařík, který zneškodňoval vítkovické střely. Domácí pak sice skórovali hned po výměně frýdeckých brankářů, kdy v polovině utkání ještě nezahřátého gólmana překonali. Frýdek to ovšem nezastavilo a navyšoval skóre na 2:11. V poslední třetině Vítkovičtí začali také více kousat a hra se vyrovnávala. Obrana Rysů ale dobře fungovala, a když už se Vítkovičtí dostali do místa, odkud by mohli ohrozit bránu, byli tvrdou, ale čistou hrou Jana Česlara či Štěpána Špiříka trestáni. Obrana byla kompaktní a organizovaná. Důležité zákroky předvedl i Viktor Dorotík.

Frýdek-Místek si z Vítkovic za výhru 3:11 odvezl plný počet bodů. V tomto utkání se ukázala síla celého týmu, všech 18 kluků hrálo skvělý hokej. Pět hráčů útočilo, pět bránilo, předvedli dosavadní nejlepší výkon sezony. Velká gratulace.

Trenér Vojtěch Trnka: „Poučili jsme se a od začátku byli aktivnější. Nedarovali jsme ani metr a to bylo hlavní. Díky tomu jsme první třetinu vyhráli 6:0 a pak už bylo vidět, že to z kluků spadlo a hráli uvolněně.“

Bodovali: Bajtek 3+0, Balvín 3+0, Bača 2+0, Kaszper 1+1, Kosík 0+3, Pavelka 0+2, Škola 1+1, Česlar 0+1, Malý 1+0, Grygar 0+1, Varadi 1+0.

Gólmani: Kovařík – 8 střel, 1 gól. Dorotík – 12 střel, 2 góly

Tresty: Grygar – podražení, Kosík – napadení, Grygar – zalehnutí kotouče, Víšek – hákování, Kosík – loket. V oslabení jsme 2x skórovali.

Přesilová hra: 2, využito 2

Střely na bránu: 22:42.