Sám nevím, jak jsem ten gól dal, přiznává útočník Radek Meidl
Ohlasy po zápase
Frýdecko-místečtí ve středečním utkání hostili v rámci jednačtyřicátého kola nedalekou Porubu. Ostravský celek odehrál solidní utkání, ale nakonec odjel z téměř nedobytné Polárky bez bodu. Svůj podíl na tom měl také domácí útočník Radek Meidl, jenž šťastnou brankou ze závěru první třetiny zajistil Frýdku-Místku vedení.

Úvod střetnutí přinesl vyrovnaný hokej a nejednu hostující šanci, ovšem po třetí třetině na světelných tabulích svítil stav 5:1. Jak další vítězství Frýdku-Místku zhodnotil šikovný frýdecko-místecký forvard? Začali jsme poměrně špatně, i když jsme si řekli, že musíme hrát od začátku, protože minulé zápasy jsme odstartovali poněkud vlažněji. Postupem času se utkání rozjelo a my dali pár gólů, takže jsme rádi za tři body.

Ještě na konci prostřední dvacetiminutovky měli Ostravané pouze jednobrankové manko, což se změnilo zásluhou Tadeáše Jaroše, jenž navýšil frýdecko-místecké vedení na 3:1. Zápas se pravděpodobně zlomil, když jsme odskočili o dva tři góly, načež jsme se začali více tlačit do brány a pak už bylo utkání rozhodnuté.

Sedmadvacetiletý rodák z Prostějova se v 19. minutě středečního klání dočkal svého čtvrtého zásahu v sezóně. Sám střelec ale přiznal, že neví, jak se přihrávka z nulového úhlu dostala za brankovou čáru. Chtěl jsem nahrát před branku, jenže puk se mi postavil a nějak to tam spadlo.

Ve druhé třetině se na ledové ploše výrazně přitvrdilo a stejně jako v posledním vzájemném duelu nebyla nouze ani o nevybíravé zákroky. Už minulý zápas v Porubě byl vyhecovaný, něco podobného jsme očekávali znovu, ale myslím, že vše proběhlo v pohodě, říká muž, který si v nedávné době připsal i několik startů v české nejvyšší soutěži.

Porubě šlo v zápase 41. kola o hodně, v případě úspěchu se mohla posunout do vyšších pater tabulky, ovšem na to Frýdecko-místečtí ohled nebrali. My se díváme jenom na sebe, takže nám to bylo jedno. Abychom tady udělali postup do 1. Ligy, tak musíme porazit úplně každého, uzavírá Meidl, který si po zaznění závěrečného klaksonu poprvé užil hlavní roli při tradiční děkovačce.