Frýdek-Místek ve čtvrtém derby zvítězil nad Porubou 5:1
V předposledním domácím utkání základní části se Frýdku-Místku postavila Poruba. Ta chtěla navázat na první vzájemné střetnutí a obrat Frýdecko-místecké o body, což se Ostravanům i přes odhodlaný výkon s řadou příležitostí nepovedlo. Svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka se po gólu ze závěru první třetiny dostali do vedení, o které až do závěru střetnutí nepřišli a zvýšili tak svůj náskok v čele soutěže na úctyhodných 26 bodů.
41., středa 10.2.2016, Hala Polárka
5:1
1:0, 2:1, 2:0
Šimboch (Daneček) – Dresler, Jeník, Krutil, Foltýn, Kowalczyk. Fišera, Matyáš, Roman – Piecha, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Schwarz, Káňa, Meidl, Růžička, M. Kovařčík, Luka, Jaroš, Christov
HC RT TORAX Poruba
Kubáň (Tihlář) – Slavík, Šrámek, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Gelnar, Rimmel, Sysala, Vaněk, Vrána, Blahuta, Sedlář, Seidler, Chaloupka, Zachar, Stejskal
Branky a nahrávky: 19. Meidl (Jaroš), 22. Růžička (M. Kovařčík, Dresler), 39. Jaroš (Luka), 49. Káňa (Christov), 54. Piecha (Klimša) – 37. Chaloupka (Buček). Vyloučení: 6:6, navíc Fišera a Káňa (Oba F-M) 5 min. + osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení:0:0 . Diváci: 1668. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Marek Malík: "Utkání jsme začali vlažněji, soupeř dobře bruslil a hůř se nám prosazovalo. Zápas jsme rozhodli ve druhé třetině, kdy Poruba sice snížila, ale nám se podařilo odskočit zase na rozdíl dvou branek."

Duel jednačtyřicátého kola začal ve strhujícím tempu, hosté v prvních dvou minutách nejprve zahrozili Vajdou a Šimboch, který se postavil do brankoviště Frýdku-Místku podruhé v řadě, poté čelil porubskému přečíslení zakončené Sedlářem. Andreas Kubáň v brance Ostravanů naopak řešil příležitost Růžičky a střelu po souhře Klimši se Samiecem. V šesté minutě jeden z obránců Poruby přesměroval Meidlovu přihrávku do brankoviště a Kubáň málem smolně inkasoval vlastní gól. Ten visel ve vzduchu i o pár vteřin později, když zakončení aktivního Samiece zastavila branková konstrukce. Obě mužstva si následně zahrály přesilové hry, ale ty se jim vůbec nepovedly a gólmani moc práce neměli. Jinak tomu bylo po faulu Davida Vajdy, kdy Ondřej Kovařčík vypálil z ostrého úhlu a Kubáň měl co dělat, aby si nesrazil puk za brankovou čáru. První branka zápasu tak padla až necelé dvě minuty před přestávkou, když se přihrávka Radka Meidla odrazila od jednoho z mužů u brankoviště za Kubáňova záda.

Frýdek-Místek navázal na úspěšný závěr první třetiny a krátce po změně stran se radoval podruhé. V čase 21:19 se Michal Kovařčík vydal k brance, kde se v chumlu těl výborně zorientoval Marek Růžička a zakončením pod horní tyč zdvojnásobil domácí vedení. V prostředním dějství se mezi mantinely výrazně přitvrdilo, hráči si nic nedarovali a výjimkou nebyly ani tvrdé zákroky. Po polovině zápasu frýdecko-místecká obrana dokonce přišla o Jana Fišeru, kterého rozhodčí vyloučili do konce utkání. Poruba si tak zahrála přesilovou hru 4 na 3, jenže bránící trio Frýdku-Místku odvedlo skvělou práci a nejednou zaměstnalo hostujícího brankáře. Pouhých sedm sekund před koncem pětiminutové přesilové hry se Porubští přece jenom prosadili - Martin Buček vystřelil od modré a pomalu letící kotouč se díky teči Jana Chaloupky překvapivě zastavil až v domácí svatyni. Jednogólový rozdíl však netrval dlouho, o necelé dvě minuty později převzal Tadeáš Jaroš přihrávku z rohu hřiště a rázným příklepem z levého kruhu nedal Kubáňovi žádnou šanci.

Na začátku třetí třetiny se Frýdek-Místek nejednou dostal pod ostravský tlak, slušnou řádku střeleckých pokusů však Juraj Šimboch zlikvidoval. Převaze Poruby napomohlo také Dreslerovo vyloučení, po kterém hosté dostali lekci z efektivity. Lukáš Vrána v samostatném úniku narazil na Šimbochův beton, načež se Tomáš Káňa z velice podobné situace nemýlil a navýšil domácí vedení na rozdíl tří branek. Červenobílé při cestě za pátým gólem nezastavil ani odchod Káni, který napodobil Fišeru a musel předčasně do sprch. S definitivním rozhodnutím přišel při hře ve čtyřech Martin Piecha, který si sjel před branku a zkušeně vymíchal Kubáně. Ten vzápětí až do závěrečné sirény neinkasoval a ze své branky sledoval snažení svých spoluhráčů, kteří zasypali Šimbocha další sprškou střel, jenomže ani jedna z nich hostům gólovou radost nepřinesla. V poslední minutě za domácí ještě zahrozil Piecha, jehož střelu ale zastavila tyč.