Rysům vypomůže obránce Jan Jaroměřský
Novinky
Kádr prvoligového Frýdku-Místku získal těsně před startem nového ročníku Chance ligy významnou posilu. Obranné řady rysů alespoň pro začátek sezony vyztuží 34letý JAN JAROMĚŘSKÝ, jenž v mužstvu z Polárky bude po zranění působit formou střídavých startů z partnerského týmu třineckých Ocelářů.

Jan Jaroměřský je rodákem z Turnova, s hokejem začínal v Mladé Boleslavi. V mládežnickém věku působil ve strukturách Bílých Tygrů z Liberce, následovaly štace ve Vrchlabí, Trutnově, Chrudimi či v Benátkách nad Jizerou. V tě době Jaroměřský zvažoval konec hokejové kariéry, jenže přišla nabídka z prvoligové Olomouce, která šikovnému zadákovi dala plnou důvěru. Právě v hanáckém extraligovém týmu, ve kterém absolvoval sedm sezon, prožil rozkvět kariéry a vybudoval si pověst nenápadného, ale o to spolehlivějšího beka.

Pracovitosti a nesmírné zarputilosti svérázného obránce si proto logicky všimli v konkurenčním Třinci, odkud přišla nabídka na angažmá na jaře roku 2020. V týmu pod vedením Václava Varadi se Jan Jaroměřský v úvodních dvou sezonách podílel na zisku obou mistrovských titulů! Za dva roky působení u Ocelářů odehrál včetně play-off v extralize 104 zápasů, ve kterých zaznamenal pět branek a čtrnáct asistencí.

"Je to špičkový obránce. Od Honzy očekáváme hlavně perfektní defenzívu, která ho zdobila už během angažmá v Olomouci a pokračoval v tom u Ocelářů. Máme to nastavené tak, že Honza se k nám přišel hlavně rozehrát po zranění, aby byl schopen naskočit brzy do extraligy. Dáme mu takový čas na ledě, aby do toho co nejdříve vklouznul," řekl dnes hlavní trenér Frýdku-Místku Martin Janeček.

Foto: Lukáš Filipec