Rysi v sobotu chtějí oloupit Třebíč
Maxa liga nabírá na divokém tempu, v sobotu bude na programu už třetí hrací kolo. V rámci něj čeká naše hráče trasa do Moravských Budějovic, kde odehrají duel proti domácí Třebíči. Start utkání je naplánován na 18:00, sledovat jej můžete například prostřednictvím platformy HokejkaTV.

Vstupenky na domácí zápasy HC F-M online ZDE

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Ještě přibližně rok a půl potrvá rozsáhlá rekonstrukce třebíčského zimáku, stěhování do nových prostor proběhne zřejmě začátkem roku 2026. Tradiční klub, který pro světový hokej vychoval spoustu vynikajících hráčů, tak musí dočasně fungovat v půl hodiny vzdálených Moravských Budějovicích.

"To, že vypukla rekonstrukce, je fantastická věc. Samozřejmě to přináší velikánské starosti a obtíže nejen pro klub, ale i jednotlivým hráčům, rodičům a fanouškům. Je to ale nezbytný krok pro posun celého klubu a hokeje v Třebíči," vysvětluje klubový šéf Martin Svoboda.

Co se týká změn v kádru, tou asi nejcitelnější je odchod spolehlivého brankáře Pavla Jekela do Chomutova. Roli nové gólmanské jedničky by se mohl ujmout Jan Mičán. V kolonce příchody na první pohled zaujme jméno Tomáše Svobody. Ostřílený mazák disponuje bohatými extraligovými zkušenostmi a Horácka Slavia si od něj slibuje vysokou produktivitu.

V úvodu sezony Třebíč ve dvou kolech zapsala tři body. Nejprve "doma" přetlačila pardubickou rezervu 2:1 po nájezdech. V minulém kole před TV kamerami ale Moravané neuspěli v Chomutově. Na severu Čech sice vedli už 3:0, jenže nadějný náskok neudrželi a na ledě nováčka padli 3:4 v prodloužení.

"Vezeme jeden bod, který bychom před zápasem možná i brali, ale teď jsme zklamaní, protože když vedeš 3:0, tak nejsi úplně šťastný, že máš jen jeden bod," smutnil hlavní kouč David Dolníček.

Sestava Třebíče z minulého utkání v Chomutově: Mičán – Vodička, Stehlík, Bořuta, Mareš, Böhm, Furch, Kroupa – Ferda, Michálek, V. Brož – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Lichanec, Tomáš Svoboda – Matyáš Svoboda, Michalčuk, Jaša.

Hvězda týmu: Martin Dočekal

Člověk se v duchu musí logicky ptát, co sakra tenhle týpek dělá v Maxa lize, proč nehraje nejvyšší soutěž. V brněnské Kometě získal dva mistrovské tituly, extraligu si zahrál také na Spartě, v Plzni nebo ve Vítkovicích. Má 33 let, váží 100 kg, měří 197 cm. Je absolutním ofenzivním tahounem, útočná síla Třebíče na jeho osobě už několik sezon stojí i padá. V předchozím ročníku včetně play-off posbíral 31 gólů, ke kterým přidal 33 asistencí. Další komentář asi není třeba.

Z kabiny rysů:

Startovací duel ve Vsetíně byl vinou velké vody odložen, s o to větší chutí a elánem se rysi vrhli do nové sezony v Maxa lize. Proti jednomu z nejsilnějších týmů v soutěži z Prostějova ukázali velkou morálku a odhodlání. Už na konci první minuty vedli, a premiérové střetnutí sezony Slezané dovedli do zdárného konce. Precizní obrana na čele se spolehlivým Patrikem Švančarou, soudržnost a disciplína - to byly základní stavební kameny středečního úspěchu Frýdku-Místku.

"Dnes to bylo o výborném brankáři a také i obraně. Hlavně v první třetině, ale byl to oboustranně velmi kvalitní zápas. Čtyřicet minut se po ledě jezdilo nahoru dolů. Bylo to dost nátlakové, mnoho soubojů, soupeř kvalitní. Pokud to podržíme a budeme správně reagovat na soupeře, a zvládat takovéto zápasy, tak si myslím, že se naše hra bude jen a jen zlepšovat a zkvalitňovat. Ale jak se říká, jedna vlaštovka ještě nic neznamená," uvědomuje si trenér Martin Hrnčár.

Sestava HC Frýdek-Místek z minulého utkání s Prostějovem: Švančara - Š. Havránek, Haman, Zbořil, Pacalaj, Výtisk, Hrbas - R. Veselý, Haas, Svačina - L. Klimek, Marosz, Cedzo - Ostřížek, Macháček, Ramik - Kozlík, Šilar, Matiaško.