Rysi podpořili běh ADRY proti samotě
Novinky
Ve čtvrtek 6. října proběhl v areálu vodní nádrže Olešná ve Frýdku-Místku charitativní běh společnosti ADRA. Letošní akce se aktivně zúčastnil také náš hokejový klub. Nechyběl ani maskot Freddy, jenž samotný běh slavnostně zahájil.

Jak vznikla hlavní myšlenka této bohulibé akce? Česko patří v Evropě mezi země s nejvyšším podílem osamělých seniorek a seniorů. V samostatných jednočlenných domácnostech žije kolem 750 tisíc starších lidí. Častěji jde o ženy, které mají vyšší průměrnou délku dožití, po úmrtí partnera tak zůstanou samy. Každý pátý senior se většinu času cítí osaměle, zhruba stejný podíl se nemá komu svěřit s osobními věcmi. Osamělost má přitom vážné dopady nejen na psychické, ale i fyzické zdraví.  Smyslem akce je to společně změnit. Právě proto mimo jiné vznikla idea "Běhu proti samotě".

Na 3000  dobrovolnic a dobrovolníků ADRY proto ročně dochází do domácností, zdravotnických a dalších zařízení a dělá společnost těm, kdo často nikoho jiného nemají. Dvojice se schází pravidelně, většinou jednou týdně na hodinu či dvě. Společně tráví čas, povídají si, čtou nebo třeba vyrazí na procházku. Dobrovolníci zkrátka vrací lidem do života blízkost a radost z ní. ADRA dobrovolníky a dobrovolnice vyhledává, školí, pojišťuje a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. Právě na to bude využit výtěžek ze startovného letošního ADRA běhu.

"Náš klub není jen o hokeji, protože chceme žít s městem Frýdek-Místek, být součástí komunity a pomáhat potřebným. Proto jsme rádi od paní Vítové přijali pozvání k ADRA běhu. Je skvělé, co organizace ADRA dělá v našem městě, a jsme rádi, že jsme mohli podpořit jejich aktivitu. Vedení klubu podpořilo finančně akci. Samotného závodu jsem se zúčastnil já a také Lada Peterková, která dokonce vzala s sebou pejska. Všechny běžce i chodce jsme pozvali na sobotní utkání proti Pardubicím s tím, že od nás obdrželi vstupenku na utkání zdarma. Jsem rád, že nám vyšlo počasí, trasa byla fantastická, a osobním bonusem bylo moje 3. místo napříč všemi běžci. Nechtěl jsem klubu udělat ostudu, takže silou vůle jsem to zaběhl v čase 25:19. Normálně se totiž donutit běhat nedokážu. Zajdu si ve volnu spíše zahrát hobby hokej," vysvětluje s úsměvem výkonný manažer HC Frýdek-Místek, Jakub Mikulík.

Kompletní fotogalerii z akce "Běh ADRY proti samotě" najdete ZDE