Rysi odjíždí na kondiční soustředění do Tater
A-tým
Nejen nádherné prostředí v okolí Nízkých Tater, ale především náročná kondiční příprava čeká v tomto týdnu naše hráče. Ti odjíždí k našemu východnímu sousedovi na pětidenní soustředění.

Dril, pot, dřina, nabírání kondice… ale také i nádherné prostředí, hory, krásná panoramata. To vše čeká svěřence trenérské dvojice Vlastimil Wojnar a Jiří Raszka v nejbližších pěti dnech. Od pondělí do pátku absolvují totiž rysi kondiční vysokohorské soustředění ve slovenských Nízkých Tatrách. „Prozatím v přípravě vše klape jak má,“ hlásí spokojeným hlasem kouč rysů Vlastimil Wojnar. „Momentálně se nacházíme někde v sedmém týdnu přípravy, která byla zaměřena především na sílu. Po návratu ze soustředění přijde na řadu rychlost a dynamická cvičení,“ naznačil plány frýdecko-místecký trenér.

Jeho tým stráví pět dní v Tatrách. Rysi budou ubytováni v Mikulášské chatě v Jasné. „Byli jsme tu s týmem už vloni, líbilo se nám tu i s juniorkou Třince. Je tu velmi pěkné prostředí, máme v podstatě k dispozici vše, co potřebujeme. Tedy i bazén a saunu,“ pochvaluje si Wojnar.

A co hráče na soustředění čeká? „Po snídani to budou vždy v rámci rozcvičky běhy kolem nedalekého Vrbického plesa (jen pro zajímavost, Vrbické pleso je ledovcové pleso a největší přírodní jezero v Nízkých Tatrách. Leží ve výšce 1113 m n.m. v horní západní části Demänovské doliny), následuje pak vždy dopolední trénink a odpoledne budeme střídat trénink v tělocvičně, se sprinty a výběhy v okolí. Na středu máme pak naplánován kondiční výlet, kdy kluci půjdou z Jasné po sjezdovce až nahoru na Chopok,“ řekl Wojnar. „V pátek se pak po ranním tréninku vracíme domů,“ dodal kouč rysů.

S týmem na Slovensko odcestují také dva čerstvě podepsaní útočníci. Jde o mladého dvacetiletého Michala Matiaška a o dva roky staršího forvarda Kryštofa Stuchlíka.


MIKULÁŠSKÁ CHATA

Hotel, který vám nabídne atmosféru horské chaty a komfortního hotelu. Ano, tohle je Mikulášská chata *** v Jasné, kde se nachází jedno z nejhezčích wellness v Jasné. Saunový svět tvoří: finská sauna, parní lázeň, bylinková inhalace, mentolová sauna, vířivka pro 8 osob, Kneippova koupel, masáž nohou, masážní sprcha a turbo sprcha, tepidarium s vyhřívanými lavicemi, krásný výhled na Vrbické pleso.

Jako jediný hotel se zachovalou tatranskou architekturou se nachází uprostřed lesa při Vrbickém plesu pod severním svahem Chopku. Hotelový areál sestávající z více objektů nabízí gastronomické služby, wellness centrum a konferenční prostory. V hotelu si můžete zahrát i bowling.

Ubytování hotel poskytuje ve dvoulůžkových pokojích a v prostorných apartmánech. Některé ubytovací jednotky disponují balkonem a venkovním posezením.