Rysi byli součástí Gastrofestivalu Frýdek≈Místek plný chutí
Novinky
Jeden z největších gastrofestivalů v Moravskoslezském kraji se po dvou letech vrátil do Frýdku-Místku. Tento festival láká nejen na gastronomické zážitky, ale také k překonávání rekordů, zábavě pro děti a spoustě hudebních vystoupení. Letošní, v pořadí už 12. ročník hostilo místecké náměstí Svobody.

Program akce byl zahájen úderem desáté hodiny dopolední slovy známého moderátora Vojtěcha Bernatského. Následovala Cooking show, vyhlášení soutěže o nejlepší štrůdl, ochutnávky všelijakých gurmánských pochutin v doprovodu nejrůznějších kapel. Rysi sdíleli jednu střechu společně s Beskydskou likérkou, která pro své návštěvníky měla připravených 26 druhů sirupů, a také 15 druhů alkoholických nápojů. Za jejich spolupráci jim velice děkujeme!

Samotní rysi měli ve své části stanu připravenou tzv. relax zónu, kde si fanoušci hokeje mohli zahrát nejnovější videohru NHL 22 na platformě XBOX ONE. Kdo neholduje videohrám mohl zkusit severoamerickou hru Cornhole nebo oblíbenou stolní hru Stiga hokej. Ti, kteří prošli celý festival několikrát a chtěli ulevit svým nohám měli v naší odpočinkové zóně nachystány sedací vaky.

Příznivci místního hokeje měli možnost si zakoupit permanentku na současnou sezónu, nové dresy s aktualizovaným logem, případně minidres. Pro všechny byly k dostání zdarma také dva druhy nálepek s aktualizovaným logem klubu.

Doslova zlatým hřebem programu frýdecko-místeckého hokejového klubu byla dražba zlatého mistrovského dresu Vladimíra Draveckého z partnerského týmu Třince a hrané hokejky bývalého hráče NHL, kapitána Ocelářů Petra Vrány i s podpisy hráčů celé organizace HC Frýdek-Místek a HC Oceláři Třinec. Dražba těchto dvou cenných předmětů se vyšplhala na krásných 5 000,- Kč, která pomůže frýdecko-místecké hokejové mládeži. Vítěz dražby tak mohl přispěk k tomu, aby ve Frýdku-Místku vyrostl další Ondřej Palát nebo Pavel Kubina!

Známý sportovní moderátor a průvodce celé akce Vojtěch Bernatský taktéž řekl pár slov k proběhlé dražbě: "Je úžasné, že jste sehnali takto vzácné artefakty a myslím si, že těch pět tisíc korun je docela hezká suma. Asi jsme tolik ani nečekali s vaším manažerem, takže skvělé a doufám, že ty peníze budou ku prospěchu věci a pomůžou mladým hokejistům ve Frýdku-Místku.”

Celý rozohovor s Vojtou Bernatským si půžete poslechnout zde:

Fotogalerie z akce: