Rysi budou v nové sezoně hrát Maxa ligu
Novinky
Druhá nejvyšší hokejová soutěž mění svůj název na Maxa liga. Původní titulární partner hokejové soutěže, společnost Chance, spojí v následujících sezonách své jméno s první a druhou fotbalovou ligou. Maxa je nová značka, pod kterou bude od podzimu vystupovat loterijní společnost Korunka, člen skupiny Tipsport.

Od nadcházející sezony nahrazuje sázkovou společnost Chance coby titulárního partnera 1. hokejové ligy loterie Maxa. Hlavním důvodem je fakt, že Chance od následující sezóny spojí své jméno s fotbalem a stává od 1. července 2024 titulárním partnerem nejvyšších dvou českých fotbalových lig. Stejný název soutěží v hokeji i ve fotbale by byl pro fanoušky zbytečně matoucí. 

Maxa je nová značka, pod kterou bude od podzimu vystupovat loterijní společnost Korunka. Ta stejně jako Chance spadá do skupiny Tipsport. Právě díky spojení s populárním sportem se nové značce oblíbené loterie dostane zásadního zviditelnění u relevantního publika.

"Ráda bych poděkovala společnosti Chance za šestileté partnerství s druhou nejvyšší hokejovou soutěží a přejeme jí mnoho úspěchů ve fotbalové spolupráci. Současně se velmi těšíme na spolupráci s novou značkou Maxa, která bude na základě kontraktu jak s kluby, tak s Českým hokejem titulárním partnerem 1. ligy do sezóny 2027/2028 včetně,“ uvádí Jana Obermajerová, generální ředitelka BPA sport marketing, výhradního marketingového partnera Maxa ligy.

"Mezi naše hlavní priority patří ve spolupráci s marketingovým partnerem BPA zvýšit propagaci, prestiž a zájem o utkání 1. ligy. Předpokladem k tomu je nejen větší spolupráce a zapojení napříč prvoligovými kluby, ale také s titulárním partnerem. Děkujeme loterii Maxa za spojení s naší soutěží a těšíme se na společné projekty a aktivity, které nám pomohou naplnit naše předsevzetí,“ doplňuje za SPK jeho prezident Pavel Hinner.

Další informace k novému ročníku Maxa ligy budou představeny ve spolupráci i s nedávno ustanoveným Sdružením prvoligových klubů na plánované tiskové konferenci před zahájením sezóny, ta dle rozpisu startuje úvodním kolem v sobotu 14. září.

Účastníci Maxa ligy 2024/25:

HC Frýdek-Místek, VHK Vsetín, Berani Zlín, HC RT Torax Poruba 2011, HC Dukla Jihlava, LHK Jestřábi Prostějov, HC ZUBR Přerov, SK Horácka Slavia Třebíč, HC Stadion Litoměřice, HC Slavia Praha, HC Baník Sokolov, SC Kolín, HC Dynamo Pardubice B, Piráti Chomutov.