Rozhovor s Radkem Veselým: "Jsem vášnivý pejskař"
A-tým
„Mám dva francouzské buldočky (Betty a Dusty), jsem vášnivý pejskař a vím, jakou radost dokážou do života vnést. Když mám třeba špatný den, špatný zápas, jsem naštvaný, že se nedaří, tak ten pes je takový zdroj dobra. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Jsou to skvělí posluchači. Já, když mám tu možnost, tak si se svým psem povídám. Vím, že on mě vždy vyslechne a už mi to několikrát pomohlo. Dokáže mi to udělat radost a zlepšit den.“

Radku, tento týden jsme fanoušky informovali o speciálním dobročinném zápase s názvem "Puky a tlapky", co si o této akci myslíš?

Určitě to bude super akce. Věřím, že lidi uvidí jak pejsci z útulku jsou skvělí a vděční. Navíc se fanoušci možná dozví i něco nového. Třeba to, že si můžou zajít do útulku a pejska si jen půjčit na venčení, než se případně rozhodnou k adopci. Je to skvělá věc a i tímhle se vlastně útulku dá pomoct.

Jak se ti líbilo natáčení s pejsky z útulku?

Mě se to strašně líbilo a bylo vidět i na ostatních hráčích, že je to taky baví. Myslím, že i samotní pejsci byli rádi, že jsou v jiném prostředí a s novými lidmi, prostě super akce. 

Dává ti smysl spojení hokeje a podpory psích útulků?

Dává mi smysl jakákoliv podpora kohokoliv, ať už dětí, pejsků, nebo jiných dobročinných akcí.

Myslíš si, že tady v Česku máme dostatek psích útulků?

Určitě jich je tady málo a že jsou většinou přeplněné. Hlavní problém je asi ten, že není moc lidí, kteří by se o pejsky chtěli starat, jelikož jde převážně o dobročinnou aktivitu v jejich volném čase. 

A co říkáš na pejska jako Vánoční dárek? Je to u nás celkem běžné, že děti pod stromečkem najdou psa, nebo i jiné zvíře.

Pes je živá bytost a musí být brán jako součástí rodiny a pokud to tak je, Vánoce jsou skvělá příležitost, jak si pejska pořídit. Je potřeba vždy zvážit to, že potřebuje jíst, pohyb, chodit na procházky a aby se mu člověk věnoval. Je to velká zodpovědnost.

Jak myslíš, že budou hráči na ledě vnímat občasné štěknutí během zápasu?

Já hluk v hale nevnímám, jsem zvyklý. Důležité bude spíš, aby každý páníček dobře vyhodnotil jaký je jeho pejsek a jak ten zápas bude zvládat. Třeba moji psi, ti by to zvládli úplně v pohodě.

Co bys chtěl vzkázat lidem, kteří se chystají na tento zápas?

Hlavně jde o to, že podpoříme dobrou věc a pomůžeme nejen pejskům, ale i samotnému útulku. A taky ať fanoušci dobře vyhodnotí charakter svého psa, abychom si zápas všichni společně užili. Čím víc pejskařů přijde ať už s pejskem nebo bez, tak to bude určitě super!

Radku, díky za rozhovor, uvidíme se příští sobotu (17.2.)! Pac na puku!

 

HRÁČI HC FRÝDEK-MÍSTEK A JEJICH ČTYŘNOZÍ KAMARÁDI

#13 Sváča

#10 Hoťas

#23 Kowal

#26 Machy

#6 Vyply