První utkání v letošním roce: Frýdek-Místek na ledě Třebíče
Máme tady další utkání WSM ligy, tentokrát v novém roce 2017. Ve 38. kole dorazí frýdecko-místečtí hokejisté na led Třebíče. Horácká Slávie má před Frýdkem-Místkem náskok sedmi bodů a je tak na sedmém místě tabulky. Vzájemné zápasy jsou vyrovnané a nás čeká velmi zajímavé utkání. Kdo si připíše první vítězství v novém roce? Zápas začíná v 17:30 hod. na Zimním stadionu Města Třebíče.

SK Horácká Slávie Třebíč

Třebíč má za sebou velmi úspěšný měsíc prosinec, ve kterém prohráli pouze dvakrát a to jednou v prodloužení. Aktuálně mají Třebíčští pět vítězství v řadě. Drží se na sedmém místě tabulky, přičemž mají stejně bodů jako pátý Přerov a šesté Ústí. Před osmým Prostějovem mají náskok čtyř bodů.

V posledních zápasech několikrát zvítězili. Naposledy to bylo na ledě Kadaně, kdy se trefil v 1. třetině střelou od modré Třebíčský Václav Čejka a otevřel tak stav utkání. Do konce třetiny byla Kadaň výrazně lepší, ale nedokázala vyrovnat. Ve druhé třetině se Třebíč dostala do dvoubrankového vedení díky Matěji Pekrovi, jenž doklepl puk za domácího brankáře. V poslední třetině se domácím podařilo snížit náskok střelou Jaroslava Kůse z mezikruží, ovšem na rozjetý Třebíč to nestačilo. Hosté tak zvítězili 2:1.

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je útočník Roman Erat s bilancí: 33 (7+26). Nejlepším střelcem s počtem 15 branek je Richard Kristl. Úspěšnost střelby týmu je 8.4 %. Horácká Slávie je na druhém místě v úspěšnosti přesilovek (19.21%) a počtem trestů (386 min.). Nejlepším brankářem je Pavel Jekel s úspěšností 92.21 %.

Vzájemné zápasy

Poprvé se tyto dva týmy potkaly v rámci 12. kola WSM ligy na ledě Třebíče. Štěstí tentokrát výrazně přálo hostům. Poprvé se trefil Marian Adámek střelou podél levé tyče. Zanedlouho skóre utkání zvyšuje frýdecko-místecký obránce Bohumil Jank. Ve dvacáté druhé minutě utkání poslal puk za záda Jekela Michal Kovařčík. Poté Frýdek-Místek skóre navyšuje na 5:0 po střelách Michala Romana a Ondřeje Kovařčíka. Juraj Šimboch si tak udržel další čisté konto.

Ve 25. kole WSM se opět tyto týmy setkaly, tentokrát na ledě Frýdku-Místku. Ve třinácté minutě domácí využívají přesilovku zásluhou Davida Klimši, který tečoval tvrdou ránu Davida Ciencialy. Dlouho jim ale vedení nevydrželo, Petr Mrázek si šikovně objel bránu a vystřelil přesně pod horní tyč Danečkovy brány. Ve druhé třetině hosté navýšili náskok na 3:1 střelami do odkryté brány. Nakonec se hosté trefili ještě jednou a to v přesilovce, kdy Radim Zohorna vyčistil horní roh Danečkovy brány.

Sestavy z minulého kola

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Kania, Bartko, Zahradníček, Matyáš, Haman, Adámek, D. Stránský – Půhoný, Rufer, Klimša – M. Kovařčík, Pechanec, O. Kovařčík – Samiec, Jaroš, Flok – Chmielewski, Kaukič.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Niko, Přibyl, Čejka, Lojek, Blaha, Hort, Jiří Wasserbauer – Erat, Dolníček, Pekr – Malec, Psota, R. Zohorna – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Kristl – Milfait, Mrázek, Paták – Huňa.