Po krátké pauze pokračuje WSM Liga: Frýdek-Místek vyjíždí na Slavii
Uběhlo pár dní od štědrovečerní hostiny, kdy se rodiny spolu radovali při kapru a při dárcích. Takový kapr určitě nasytil i naše hráče, kterým ale rychle musí zase vytrávit. Jedou totiž do hlavního města, kde se pokusí vyšlápnout si na domácí Slavii. Frýdecko-Místeckým budou chybět Lukáš Jašek, Michal Roman a Miloš Roman, kteří jsou na MS U20.

Slavia Praha

Slavia Praha zažívá krušnou sezónu. Po zmatcích a zmaru ve vedení přišlo několik porážek. Nicméně klub se poslední dobou zvedá a postupuje vzhůru. V současné chvíli se Pražané nacházejí se ziskem 61 bodů na čtvrté pozici v tabulce, přičemž na třetí Kladno ztrácí 4 body. Za nimi je pak pátý Přerov, který letos nasbíral 56 bodů.

Z posledních desíti zápasů získali slávisté 14 bodů za čtyři výhry a jednu výhru po prodloužení. Naposledy, jak hráli domácí před svým vlastním publikem, tak se jim podařilo rozstřílet Most 6:1! Dvakrát se v tomto utkání prosadili Dušek a Beránek.

K nejproduktivnějším hráčům soupeře patří David Šafránek a Antonín Dušek, kteří mají na svém kontě 25 kanadských bodů. Navíc je drží brankář Frodl, který má 94,44% úspěšnost zákroků! Slavie má zároveň ve svém kádru Martina Baču, který letos dostal už 86 trestných minut, což ho dostalo na první místo v této nepříliš lichotivé statistice.

Vzájemné zápasy

Oba dosavadní vzájemné zápasy těchto soupeřů byly nesmírně vyrovnané. V prvním utkání, které se odehrálo v Praze, byli nakonec šťastnější hráči z hlavního města. V první třetině padly během minuty hned tři branky. Nejprve dostal puk za záda Šimbocha David Šafránek. Následně skóroval Christov a hned po něm se opět ujali vedení Slávisté, když vsítil branku Kadlec. Hned na úvod třetí části poslal do dvoubrankového vedení domácí, když druhý gól v utkání dal Šafránek. Frýdku se už podařilo jenom korigovat utkání, když 50 sekund před koncem třetí třetiny využil přesilovku Vladimír Luka.

Druhý zápas mezi těmito soupeři byl dokonce ještě vyrovnanější. V první třetině dal gól ve vastním oslabení Endál a poslal Slavii do vedení. Ve druhé třetině skóroval Chmielewski a hned na úvod třetí části hry poslal Rysy do vedení David Klimša. Frýdku však nemohla radost vydržet dlouho. Za půl minuty bylo zase vyrovnáno a za chvíli bylo ještě hůř. Středočeši strhli vedení na svou stranu. Nicméně tady byla přesilovka pro Slezan, kterou dokázali hráči využít. Gól vsítil Petr Kanko a poslal zápas do prodloužení. V čase 63:45 však ujel úplně sám David Šafránek, který prostřelil bezmocného Šimbocha.

Sestavy z minulého kola

HC Frýdek-Místek: Šimboch - M. Jáchym, Jank, Zahradníček, Kania, Matyáš, L. Kovář, D. Stránský - Marek Růžička (A), Pechanec, Hrňa - Klimša (C), Rufer, Půhoný - O. Kovařčík, Cienciala (A), M. Kovařčík - Franek, Jaroš, Samiec - Christov

HC Slavia Praha: Polívka – Novák, Holý, Kolařík, Knot, Andrlík, Růžička – Jankovský, Dušek, Beránek – Schleiss, Šagát, Kadlec –Tejral, Kubica, Krliš – Kružík.