Derby pokračuje, Havířov vyzve Frýdek-Místek
Středeční podvečer bude patřit hokeji. Havířov na domácím ledě přivítá rivala z Frýdku-Místku. Rysi mají momentálně náskok pěti bodů před domácím týmem. Čeká nás tedy velmi vyrovnané utkání o důležité body. Frýdek-Místek zatím vede ve vzájemných zápasech 2:0. Potvrdí roli favorita? Derby začíná v 18:00 hod. Přijďte se podívat!

AZ HAVÍŘOV

Havířovu se letos vůbec nedaří. Vyhráli pouze devět zápasů a z toho čtyři v prodloužení. V posledních čtyřech zápasech mají bilanci 2:2 a stále se drží ve spodní části tabulky. Havířovští mají pouze o 3 body více než předposlední Kadaň a o 8 bodů více než poslední Most. Před AZetem je právě středeční soupeř Frýdek-Místek.

Havířovští dokázali v 31. kole porazit domácí Třebíč, která figuruje na devátém místě tabulky. I když se pro ně zápas nevyvíjel vůbec dobře a ve 3. třetině prohrávali 4:2, dokázali zápas otočit a zásluhou Marcela Petrana zvítězili v prodloužení.

I v dalším zápase tento tým slavil vítězství, když porazil poslední celek tabulky 5:2. Ovšem poslední zápas AZtu nevyšel. I když zápas začal velmi slibně, nedokázali vedení udržet, a tak na ledě Kadaně prohráli 5:2.

Nejproduktivnějším hráčem Havířova je bývalý frýdecko-místecký útočník Peter Kanko (9+11).

VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Ve 21. kole WSM ligy se letos po 2. střetly tyto dva týmy, tentokrát na ledě Frýdku-Místku. Zápas začal velmi vyrovnanou první třetinou, kdy se nedokázal prosadit ani jeden z týmů. Ve 2. třetině otevřel skóre zápasu domácí Vladimír Luka, když vyčistil horní roh Lacovy brány. Po pár minutách ale dokázal havířovský Tomáš Gřeš vyrovnat. Zápas rozhodl až v poslední sekundě prodloužení domácí David Cienciala. Rysi tak získali cenný bod navíc.

SESTAVY Z MINULÉHO KOLA

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – L. Kovář, Kania, Matyáš, Jeník, M. Jáchym, Jank – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – Klimša, Cienciala, Rufer – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, R. Meidl.

AZ Havířov: K. Šimeček – D. Seman (C), Chroboček, Lenďák, Dudek, Petran (A), Staněk, Holomek – Kanko, Kalus, Pořízek, Anděl, Haas (A), Dvořáček, Kotala, Gřeš, Hlinka, Hubáček, Štumpf, Maruna