Přípravka – dětí je dost, chybí brankáři a extratalenti
Mládežnický hokej
Seriál posezonních hodnocení jednotlivých věkových kategorií dokončujeme těmi nejmenšími – přípravkou, která v tomto týdnu ve čtvrtek začíná s letní přípravou. V té minulé sezoně se tréninků pravidelně zúčastňovalo 60–80 hráčů ročníku 2015–2018. Kvantita tedy nechybí, přesto hlavní trenér Pavel Palát v posledních ročnících postrádá více opravdu výrazných talentů.

Zkušený Pavel Palát, který trpělivě a s hravostí dohlíží nad prvními krůčky na ledě těch nejmenších v klubu, měl v sezoně k ruce početný tým asistentů, který tvořil Filip Indrst, Hana Palátová, Tomáš Koníček, Dalibor Očvaj, Adéla Mičulková, Eliška Vaněčková, Radim Jurášek a Jan Kandrák.

Tréninky probíhaly od května dvakrát týdně, vždy hodinku ve dvou skupinách – předškoláci a 1. a 2. třída. Od září pak již děti absolvovaly pravidelné tréninky přípravky v režimu pondělí, čtvrtek, sobota.

„Kladem bylo, že je o přípravku pořád velký zájem a v průběhu roku přicházeli stále noví hráči. Přípravka začala své zápasy hrát jednou za měsíc. Do zápasu nastupovala dvě družstva, každé v maximálním počtu 12 hráčů plus brankář. Ti se stali velkým problémem letošního roku, protože oba dva – Iva Orenčáková a Michal Mitura – pro zdravotní problémy nedokončili sezonu. Proto byly velké problémy s nasazováním brankářů. V tomto roce jsme sehráli několik výborně obsazených turnajů, poprvé se dvou z nich zúčastnil i ročník 2016. Podle mého názoru a zkušeností ze zápasů a turnajů ale začíná ubývat výrazných hráčů ročníku 2015 a 2016, kteří jsou schopni rozhodnout celý zápas,“ zhodnotil uplynulou sezonu přípravky trenér Pavel Palát.