Předkolo Play-off pokračuje: Frýdek-Místek poprvé na domácím ledě
Po úvodním dvojzápase v Benátkách je série vyrovnaná 1:1. To znamená, že domácí Rysi odehrají na svém stadiónu utkání jak v pondělí, tak v úterý. Oba zápasy startují v 18:00. Přijďte naše hochy podpořit!

Předkolo Play-off

16. 2. 2017 HC Benátky nad Jizerou – HC Frýdek-Místek 0:2

Branky a nahrávky: 1. Marek Růžička (Pechanec, Chmielewski), 27. Chmielewski (Kania)

První zápas této série se odehrál ve čtvrtek 16. 2. 2017. Frýdek-Místek uklidnil brzký gól z hokejky Marka Růžičky. Dále se hrál hokej, tak jak se předpokládalo. Benátky hrály hodně fyzicky, kdežto Rysi se snažili o kombinaci a nakonec si svůj styl hry prosadili. Druhou branku vstřelil ve 27. minutě Aron Chmielewski, když ránou z levého kruhu využil přesilovou hru. Další gól už nepadl, a tak získali Frýdečtí první výhru v sérii.

17. 2. 2017 HC Benátky nad Jizerou – HC Frýdek-Místek 4:3

Branky a nahrávky: 18. A. Dlouhý (Plodek, Víšek), 22. Bittner (Mikliš, Prokeš), 34. Plodek (Víšek, Kolmann), 45. Hrabík (Bittner, Jan Bednář) – 7. Chmielewski (Pechanec, Michal Roman), 47. Chmielewski (Marek Růžička, Pechanec), 60. Jašek (Marek Růžička, Chmielewski)

Druhé utkání mezi těmito týmy se sehrálo hned další den, tedy v pátek 17. 2. 2017. Frýdecko-Místečtí se stejně jako v prvním zápase ujali brzkého vedení, když v 7. minutě skóroval Chmielewski po krásné individuální akci Antonína Pechance. Pak ale přišly pro Moravany zlé chvilky. Benátečtí kompletně otočili průběh utkání a vedli 4:1. Třináct minut před koncem první třetiny korigoval Aron Chmielewski, což vrátilo Frýdek do hry. Při hře bez brankáře skóroval v čase 59:21 Lukáš Jašek, který zpoza pravého kruhu vymetl horní růžek brány soupeře. Na nic víc se však Rysi nezmohli, a tak je stav série vyrovnaný 1:1.

Skvělý Aron Chmielewski

Frýdku-Místku se zatím v předkole podařilo vsítit pět branek. Je to neuvěřitelné, ale u všech pěti byl polský reprezentant Aron Chmielewski. Tři branky vstřelil sám a u dvou gólů má připsanou asistenci. Doufejme tedy, že Aron předvede něco podobného i v domácím dvojzápase, který může rozhodnout o postupujícím do čtvrtfinále play-off.

Domácí dvojzápas

20. 2. 2017 HC Frýdek-Místek – HC Benátky nad Jizerou 18:00

21. 2. 2017 HC Frýdek-Místek – HC Benátky nad Jizerou 18:00

Sestavy z minulého utkání

HC Frýdek-Místek:L. Daneček (Hlaváč) – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih, Bartko, Piegl, D. Stránský – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík – Miloš Roman, Jašek, Lacka – Franek, Jaroš, Klimša – Christov.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (Hosnedl) – V. Kočí, Mikliš, Jandus, Kolmann, Plutnar, Havlín, Husa, Jan Bednář – Víšek, Plodek, A. Dlouhý – Hrabík, Chrtek, Bělohorský – Hrníčko, Prokeš, Bittner – Janele, Vrbata, J. Havel.