Druhý zápas Frýdku-Místku nevyšel, v sérii je srovnáno
Ve druhém utkání se Rysi rychle ujali vedení, domácí ovšem čtyřmi góly otočili průběh na svou stranu. Frýdecko-místečtí hokejisté poté dokázali snížit na rozdíl jediné trefy, vyrovnat se jim ale nepodařilo a série se tak do Polárky přesouvá za stavu 1:1.
Předkolo 2. zápas, pátek 17.2.2017,
4:3
1:1, 2:0, 1:2
HC Benátky n. Jizerou
Stejskal (Hosnedl) – Mikliš, Husa, Kolmann, Havlín, Kočí, Jandus, Plutnar, Bednář – Víšek, Plodek, Dlouhý – Hrabík, Chrtek, Bělohorský – Hrníčko, Prokeš, Bittner – Janele, Vrbata, Havel.
Daneček – Stebih, Kania, Stránský, Adámek, Bartko, Michal Roman, Piegl – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík – Miloš Roman, Jašek, Lacka – Franek, Jaroš, Klimša – Christov.
Branky a nahrávky: 18. Dlouhý (Plodek, Víšek), 22. Bittner (Mikliš, Prokeš), 34. Plodek (Víšek, Hrabík), 45. Hrabík (Bittner, Stejskal) – 7. Chmielewski (Pechanec, Michal Roman), 47. Chmielewski (Marek Růžička, Pechanec), 60. Jašek (Marek Růžička). Rozhodčí: Kika, Kopeček – Bryška, Novák. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3
Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): Oproti včerejšku jsme byli aktivnější a odvážnější, za což jsme byli odměněni. Samozřejmě nás jedna věc mrzí. Za stavu 4:1 bychom si to představovali odehrát trošku jinak. Bohužel svými chybami jsme nabídli Frýdku ty dvě branky. Pro nás je důležité, že jsme srovnali krok.
Jiří Juřík (Frýdek-Místek): Opět to bylo vyrovnané utkání, jako každý zápas v play off. Dnes rozhodly přesilové hry. Nám se v nich nedařilo, neměli jsme nápady. Vázlo i zakončení. Dnes to domácí, bohužel pro nás, v přesilovkách rozhodli.

Úvodní část hry nabídla benátecký tlak, při němž si domácí vytvořili několik příležitostí. Tu největší zaznamenala v úvodu utkání nově složená první lajna Plodek-Víšek-Dlouhý. Právě společná akce dvou benáteckých tahounů mohla skončit úvodní brankou, puk ale zastavila Danečkova hůl. První vážnější akce hostů na druhé straně gólem skončila. V sedmé minutě otevíral skóre Aron Chmielewski, který dostal přesnou přihrávku od Pechance a zakončil na bližší tyč, kam se Stejskal již přesunout nedokázal. Celý zápas provázely drobné šarvátky a souboje, které vyústily v přesilovku rysů v počtu 5na3. Hned poté, co domácí zvládli své oslabení, vyrazil na zteč Plodek, jehož ránu ale zastavila Danečkova rukavice. Oba týmy se střídaly v šancích, hrálo se tvrdě a domácí si svou aktivní hrou došli na konci třetiny pro vyrovnání. Střelu Adama Dlouhého ještě Daneček vyrazil, dvěma následnými dorážkami již ale benátecký útočník nepohrdl.

Druhá dvacetiminutovka začala opět nevyváženým počtem hráčů na ledě a Benátky šly díky početní výhodě do vedení. Ondřej Mikliš poslal od mantinelu střílenou přihrávku a Ladislavu Bittnerovi jen stačilo nastavit hokejku a poslat puk mezi betony Danečka. Na druhé straně dostali početní výhodu také Frýdeckomístečtí, kromě lehkého pokusu Piegla od modré čáry však Stejskala mnohokrát nezaměstnali. O dvoubrankový náskok se mohl opět postarat Dlouhý, který již dostal puk za beton ležícího brankáře, avšak v cestě mu stála branková konstrukce. Frýdek stupňoval svůj tlak, ale ani Jašek, ani Franek své pokusy nepřetavili v gól. Na Stejskala si nepřišel ani Pechanec při svém samostatném úniku, jehož koncovou střelu ztlumil benátecký brankář na své hrudi. Vedení 3:1 si benátečtí vystřelili opět v přesilové hře. Jan Víšek vypálil od modré čáry, puk se zastavil o změť těl a nejrychleji se zorientoval Jan Plodek, jehož střela doplachtila s pomocí brankové konstrukce za záda brankáře rysů. Konec třetiny patřil hostům, benátecká obrana však věděla, že na Chmielewskiho je třeba si dávat pozor a jeho lajnu pečlivě hlídala.

Ve třetí třetině Frýdek věděl, že nemá co ztratit a vrhl všechnu sílu do útoku. Úvodní zákrok třetí třetiny si tak připsal Stejskal, který předvedl svou flexibilitu v rozkleku, s jehož pomocí si lapačkou došel pro ránu Romana. Neuspěl ani Cienciala, který nejprve nastřelil benáteckého obránce a následně orazítkoval tyčku. Právě z přemíry útočné snahy, zapomněli hosté na Kryštofa Hrabíka, který při svém nájezdu několikrát zamíchal pukem a zasunul jej Danečkovi přesně mezi betony. Na tuto čtvrtou branku odpověděli hosté rychle a naprosto stejnou akcí, jako v případě prvního zásahu. Aron Chmielewski dostal přesnou přihrávku od Růžičky a poslal puk k pravé tyči. Další gól mohl přidat hostující Kania, ale orazítkoval tyčku, které poté Stejskal pohlazením poděkoval. Frýdek-Místek se ale další branky přece jen dočkal. Devětatřicet sekund před závěrečnou sirénou využil power-play Lukáš Jašek, jehož střela z vrcholu kruhů vymetla roh benátecké branky. Více již ale hosté nestihli a série se stěhuje do Frýdku-Místku za smírného stavu 1:1.