Poslední naděje na play-off, Frýdek-Místek zavítá na led poslední Kadaně
Preview k zápasu
Základní část Chance ligy je u svého konce, jelikož tady máme poslední kolo. Už šest týmů má zajištěný postup do play-off, ovšem Frýdeckomístečtí figurují stále na devátém nepostupovém místě. Nyní ale rysi budou hrát v Kadani, kde se očekává výhra a následné držení palců Kladnu a Třebíči, jelikož pouze díky výhře jednoho týmu z těchto dvou se Slezané dostanou dál. Úvodní buly na Zimním stadionu v Kadani je naplánováno na 18:00 hod.

Očekávána výhra v Kadani a fandění Kladnu nebo Třebíči?

Pokud se chce Frýdek-Místek dostat do play-off, musí vyhrát na ledě Kadaně v základní hrací době za tři body. V tom případě by měl na svém kontě rovných 90 bodů. Veledůležité jsou ovšem také zápasy dvou týmů na sedmé, respektive osmé příčce.

Litoměřice, které se nacházejí na 7. místě s 89 body hrají na ledě Kladna. Pokud toto utkání vyhrají Rytíři, ať už v základní hrací době, či prodloužení, tak postupuje Frýdek-Místek, který má s Litoměřicemi lepší vzájemnou bilanci (3:1). Snadněji vysvětleno, pokud budou mít rysi stejně bodů jako Litoměřice, tak se do play-off podívají Frýdeckomístečtí.

Osmý Havířov má na svém kontě také 89 bodů, ovšem s tím mají Slezané vzájemné zápasy horší (1:3). AZ navíc hraje na domácím ledě s Třebíčí. Frýdek-Místek by se tak dostal před Havířov pouze v případě výhry v základní hrací době v Kadani a výhry Třebíče v základní hrací době. Snadněji vysvětleno, rysi musí mít více bodů než Havířov.

Mohla by nastat také situace, že všechna tři mužstva budou mít stejně bodů. V tomto případě rozhoduje minitabulka, to by ovšem znamenalo, že by Frýdek-Místek kvůli skóre zůstal na nepostupovém devátém místě.

Poslední zápas:

Frýdek-Místek 4:1 Prostějov

Branky a nahrávky: 5. Klimša (Bartko), 8. Haman(Martynek, Kofroň), 18. Martynek (Kofroň), 36. Martynek(Kofroň) – 34. Pšenička (Dvořáček, Čáp)

HC Frýdek-Místek: Malík (Hamerlík) – Haman, Husák, Bartko, Krisl, Hrachovský, D. Stránský, Zahradníček (A) – Martynek, Hladonik, KofroňKaukič (C), Mikulík, ChristovRudovský, Peterek (A), KlimšaFlok, Kuťák, Motloch.

Kadaň beznadějně na posledním místě

Tato sezóna se Trhačům vůbec nepovedla a mohou být rádi, že se letos nepadá do nižší soutěže, jelikož Kadaň je jasně poslední a na kontě má pouze dvacet osm bodů a skóre 103:296. První Jihlava má čtyřikrát více bodů. V posledním zápase se navíc utrpěli obrovský debakl na ledě Litoměřic, odkud si odvezli prohru 0:14.

Po první třetině vedli domácí pouze 3:0. Ve druhé třetině to ovšem bylo už 7:0 pro Litoměřice a v poslední periodě nasázel domácí tým svému soupeři dalších sedm fíků. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti body Kůs. Nejlepšími střelci jsou s osmi góly Wágner a Marsoun.

Poslední zápas:

Litoměřice 14:0 Kadaň

Branky a nahrávky: 9. M. Kadlec (Korkiakoski, Pavlas), 11. Jánský (Ščegolkov, D. Merta), 20. D. Merta (Průžek), 29. D. Merta (Ščegolkov, Jánský), 29. Svoboda (Průžek, J. Dvořák), 32. Marcel (Smetana), 39. M. Kadlec(Voženílek), 41. Klejna (Jánský), 45. Jánský, 46. Štohanzl (Dluhoš), 49. Jebavý (Voženílek, Korkiakoski), 54. Jánský (D. Merta, Ščegolkov), 55. Průžek (J. Dvořák), 57. Jánský (Ščegolkov, D. Merta)

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš (40. Štěpánek) – Šefl, Novák, Hajič, Eliáš, Uřídil, Foltýn, PopelaWágner, Konášek, MaršounJ. Svoboda, Tupý, ZabloudilHomer, Rindoš, Zd. Zabloudil.

Vzájemné zápasy jasně pro Frýdek-Místek

Rysi dokázali v této sezóně vyhrát s Kadaní všechna tři utkání, přičemž tomuto soupeři nasázeli čtrnáct gólů.

45.kolo Frýdek-Místek 5:1 Kadaň

Branky a nahrávky: 5. Kofroň (Husák, Mikulík), 21. Novotný (Martynek, Mikulík), 56. L. Kovář (Bartko, Christov), 56. Kaukič (Klimša, Haman), 60. Haman (Kaukič) – 26. Tupý (Homer, J. Müller). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček, Jakub Koziol – Milan Gančarčík, Martin Konvička. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 983.

Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, L. Kovář, D. Stránský – Mikulík (C), Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.

Kadaň: Štěpánek – Foltýn, Eliáš, Klejna, Hajič, Cestr, Popela – J. Svoboda, Rindoš, Maršoun – Šulek, Wágner, Rezek – Bláha, J. Müller, Homer – Vašíček (A), Tupý (A), Sommer (C).

30.kolo Kadaň 1:3 Frýdek-Místek

15.kolo Frýdek-Místek 6:3 Kadaň