Polárka viděla šlágr kola
Mládežnický hokej
Velkou bitvu o čelo tabulky sliboval sobotní duel dvou nejlepších mužstev šestých tříd Ligy mladších žáků. Do Polárky zavítaly Vítkovice s blyštivou bilancí 16-1-1, ale ve Frýdku-Místku nezvládly poslední třetinu a odjely s teprve druhou porážkou v sezoně. Stejnou bilanci teď mají i naši kluci, kteří jsou spolu s Riderou odskočeni od zbytku tabulky. I třinečtí Oceláři ztrácejí šest bodů.

HC F-M – HC Vítkovice 7:5 (1:2, 2:3, 4:0)

„Od prvního buly to byl bojovný hokej. Soupeři se střídali ve vedení. Vítkovičtí však byli o krok napřed. Po dvou třetinách vedli o dvě branky 3:5. Třetí třetiny však mladí Rysi umí. Hned v prvním střídání skórovali, odstartovali tak obrat v utkání a zaslouženě vyhráli. Jsem rád, že se kluci po počátečním velkém respektu k soupeři osmělili a začali hrát tak, jak umí. Vítkovice byly kombinačně lepší. Oni už hrají hodně kombinačně, my ještě pořád chceme tahat kotouč. Velkou radost z vítězství bohužel zkalilo zranění Filipa Pachla v úplném závěru utkání. Všichni mu přejeme co nejrychlejší uzdravení a návrat na led,“ popsal zápas a jeho důležité momenty trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Pachl Filip 3+0, Marek Daniel 2+1, Očvay Šimon 1+0, Biolek Václav 1+0, Pivko Tomáš 0+1, Tobola Daniel 0+1, Křenek František 0+1, Roskot Nicolas 0+1.

Brankář Gola Vojtěch 24 zákroků/5 branek, poměr střel 12:24.