Po vydařeném utkání s Ústím se budou rysi proti Litoměřicím snažit udržet body doma
Preview k zápasu
Litoměřice, další soupeř, který se nachází na šestém místě tabulky. Bude to těžký zápas, Frýdek-Místek odehrál zápas s Ústím a další den jej čekají Litoměřice. Přesně to samé už jednou Slezané zažili. Když odehráli zápas v Ústí a další den v Litoměřicích. Teď je ovšem menší změna, oba zápasy se konají v Hale Polárce. Utkání s Litoměřicemi začíná v 18:00.

Slezané porazili Ústí

V posledním domácím zápase, který se konal včera, připravili rysi přihlížejícím domácím fanouškům pěknou podívanou. Všechno to odstartoval kapitán Milan Mikulík po boku s Honzou Hladonikem a Davidem Kofroněm. Druhou brankou potrestal Dušan Žovinec ústecké vyloučení. Na 3:0 navýšil Jonáš Peterek, když hosté byli znovu ve čtyřech. Adam Raška krátce poté poslal Frýdek do čtyřbrankového vedení. Posledním, kdo v úvodní třetině skóroval, byl Štěpán Novotný a rysům se z ledu odcházelo dobře s pětibrankovým rozdílem.

V druhé třetině skórovali jenom hosté, i když Slezané také přidali branku, ta ale nebyla uznána z důvodu vysoké hole. V závěrečné třetině ještě oba týmy přidaly po jedné brance, takže po zaznění sirény byl výsledek 6:2. Během utkání došlo ke zranění Lukáše Danečka, za něhož utkání dochytal Jan Hlaváč. Daneček v dnešním utkání nenastoupí.

Králem kanadského bodování je stále Rostislav Martynek 12 (6+6). V brance určitě neuvidíme Petera Hamerlíka a Lukáše Danečka. Zůstává tak Nick Malík (88,58% úspěšnost, 3,49 průměr) a Jan Hlaváč (92,31% úspěšnost, 1,46 průměr)

Poslední zápas Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 6:2 HC Slovan Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 4. Mikulík (Hladonik, Kofroň), 5. Žovinec (Kofroň, Husák), 12. Peterek (J. Kalus, Krisl), 15. Raška (J. Kalus, Peterek), 20. Novotný (Bartko, Rudovský), 48. Novotný (Rudovský, Bartko) – 26. Davídek (M. Zdvořáček, J. Dlouhý), 53. L. Volf (Severa, Weinhold). Rozhodčí: Jiří Kašík, Jakub Koziol – Tomáš Měkýš, David Otáhal. Vyloučení: 4:5. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 956.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (36. Hlaváč) – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, Krisl – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Martynek (A), Novotný, Klimša (A) – J. Kalus, Peterek, Raška – Rudovský, Kuťák, Christov – Przybyla.

Poslední zápas Litoměřic

Poslední zápas odehrály Litoměřice před týdnem (24.10.) doma s Třebíčí. Skóre otevřel litoměřický Jan Kloz. Pak se ale začala ozývat Třebíč. Nejdříve přišel gól Vladimíra Brože a o tři minuty později další gól Lukáše Vágnera. Hosté z Třebíče tak vedli 2:1. Ve druhých dvaceti minutách se vůbec nic nezměnilo, co se skóre týče.

Až třetí třetina rozhodla. Ve čtyřicáté druhé minutě skóroval Daniel Voženílek a ve čtyřicáté deváté minutě to byl znovu Daniel Voženílek, tentokrát upravil stav 3:2 na finální.

Nejlepším hráčem v kanadském bodování je Jan Kloz, 21 (10+11), devětkrát se do branky postavil Tomáš Král (90,68% úspěšnost, 2,60 průměr), pětkrát Martin Michajlov (93,71% úspěšnost, 2,20 průměr) a pětkrát Daniel Dvořák (91,43% úspěšnost, 2,96 průměr).

HC Stadion Litoměřice 3:2 SK Horácká Slávia Třebíč

Branky a nahrávky: 10. J. Kloz (Korkiakoski, Rousek), 42. Voženílek, 49. Voženílek (M. Zadražil) – 13. Vl. Brož (Ferda), 15. L. Vágner (Kusko). Rozhodčí: Kopeček, Kostourek – Kotlík, Votrubec.. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 865. Střely na branku: 28:20. Zblokované střely: 12:5. Vhazování: 31:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Sklíba) – Marcel, Kvasnička, Smetana (C), D. Málek, Jebavý (A), Buchtela, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, Rousek – Voženílek, Flynn, Řehoř – Pour, M. Zadražil, Jirásek – J. Dvořák, M. Havelka, Šik.

Vzájemné utkání

V posledním společném utkání si Slezané vedli velice dobře, byť den předtím hráli zápas v Ústí nad Labem. V úvodní třetině se prosadil David Kofroň a Frýdek šel do vedení. Další branku dorazil David Klimša za záda Krále. Na jednobrankový náskok snížil Oscar Flynn, když v osamocení ostře pálil na Malíka. Do konce třetiny přišlo ještě navýšení od Jana Bartka na 3:1.

V padesáté první minutě dotáhl na 3:2 Oscar Flynn. V padesáté šesté minutě přišlo srovnání z hokejky Daniela Voženílka a pro hosty už to nebylo tak růžové jako doposud. Vše nasvědčovalo tomu, že se zápas přesune do prodloužení. Martin Kadlec tomu ale zabránil. Přesně vteřinu před zazněním sirény překročil puk brankovou čáru a bylo rozhodnuto.