Připomenutí výročí a bitva s Ústím o body, to bude náplní zítřejšího utkání
Po neúspěšném sobotním utkání si rysi budou chtít ubránit tři body doma. Tento zápas nebude obyčejný. Oslavíme totiž společně sto let od vzniku Československé republiky, i když se výročí konalo 28.10. U turniketů u vstupu budou pro vás připraveny nálepky na tvář v podobě české vlajky. Před začátkem utkání, které začne v 17:00, zazní jak česká, tak slovenská hymna. Buďte proto, prosím, na svých místech včas.

Frýdek znovu upadá do vlny porážek

Slezanům se znovu nedaří. V úterý vycestovali do Třebíče, tam ale přišla pořádná odveta. Ve čtvrtém kole porazili Frýdečtí Třebíč 8:2, u hostů tomu bylo jinak, Dostál fantasticky Třebíč podržel.

Jako první skóre otevřel Vojtěch Střondal, po pěti minutách znovu skóroval Střondal. V druhé třetině to byl Lukáš Nedvídek, kdo zvýšil na 3:0. I tento tříbrankový rozdíl by se Frýdku těžko doháněl. Dalším střelcem byl Adam Raška, nikoli Adam Raška z Frýdku-Místku, ale Raška z Třebíče. To znamenalo pro hosty 5:0.

Frýdek měl už dost, bylo znát. Šance na body se téměř vytratila. Hřebíček do rakve vstřelil Tomáš Mlynář, když dvě minuty před koncem definitivně zpečetil osud Frýdku a zároveň svého klubu. Třebíč se radovali ze třech bodů a Slezané domů jeli s prázdnou.

Nejlepším střelcem a zároveň hráčem s nejlepším kanadským bodováním zůstává Rostislav Martynek, na kontě má již 12 bodů (6+6). V bráně určitě neuvidíme Petera Hamerlíka kvůli zranění. Mezi ty, kdo by mohl chránit frýdeckou branku, patří Nick Malík (88,58% úspěšnost, 3,49 průměr), Lukáš Daneček (84,82% úspěšnost, 4,14 průměr) a Jan Hlaváč, ten se objevil jen na chvíli v poslední třetině v brance.

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 0:6 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 10. Střondala (Bilčík, Raška), 10. Střondala, 28. Nedvídek (Raška, Szathmáry), 45. Kusko (Nedvídek), 57. Raška (R. Čermák, Bilčík), 58. Mlynář (J. Čejka, M. Novák). Rozhodčí: Barek, Obadal – Lukš, Doležal. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1018.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Husák, Žovinec, Zahradníček, Bartko, Krisl, D. Stránský – Kofroň, Mikulík, Hladonik – Rudovský, Novotný, Peterek – Raška, Przybyla, Martynek – J. Kalus, Klimša, Christov.

Ústí by rádo povstalo z „mrtvých“

Poslední místo. To je nynější pozice Slovanu v tabulce. Na čtrnáctý Frýdek ztrácí pouhé čtyři body, bude proto chtít zabojovat a velice potřebné body.

Ústí svedlo bitvu o body na domácím ledě proti Porubě, neúspěšně. První třetina byla čistá bez branek. V druhé se vedení ujali domácí, což vypadalo slibně, i když nebylo o ničem rozhodnuto. To potvrdil Petr Kanko, který vyrovnal. Ačkoli Lukáš Volf znovu posunul Ústí do vedení.

Pár minut po začátku závěrečné třetiny se znovu ozval s vyrovnávacím gólem Petr Kanko. A opět přišlo navýšení domácího Slovanu. Jak tomu bylo celé utkání, Poruba dorovnala. Pak tomu bylo jinak, někdo by mohl očekávat další navýšení Ústí, to ale nepřišlo. Zbytek utkání byli těmi šťastnějšími hosté, tři minuty před koncem poslal Marek Slavík Porubu do vedení a v závěru přidal ještě jednu branku Tomáš Jáchym.

Hráčem s nejlepším kanadským bodováním je Antonín Melka, 17 bodů (8+9). Do ústecké branky se desetkrát postavil Jan Dlouhý (89,51% úspěšnost, 3,58 průměr), sedmkrát Dominik Groh (86,47% úspěšnost, 4,50 průměr) a dvakrát Aleš Stezka (89,74% úspěšnost, 4,00 průměr).

Poslední utkání Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem 3:5 HC RT Torax Poruba 2011

Branky a nahrávky: 36. Severa (Vrdlovec, M. Jandus), 38. L. Volf (Weinhold), 46. Severa (Vrdlovec, Melka) – 37. Kanko, 43. Kanko (T. Jáchym, Jankovský), 54. J. Káňa (Slavík), 57. Slavík (Ovčačík, Illéš), 58. T. Jáchym (Kanko, Jankovský). Rozhodčí: Zubzanda, Greh - Janíček, Votrubec. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 856. Střely na branku: 50:29. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 43:32. Průběh utkání: 1:0,1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Groh) – Hes, M. Jandus, Jeřábek, Weinhold, Zukal, M. Zdvořáček – Melka, Vrdlovec, T. Jandus – L. Volf, Severa, Chrpa – P. Kousal, Tůma, Kropáček – Planý, Jícha, Jánský.

Vzájemné utkání

Letos už Slezane zabojovali na ledě Ústí o body, a to ve třetím kole. Hosté byli úspěšnější. V úvodní třetině nebylo k vidění nic jiného než vyloučení na obou stranách, žádný gól. Ten první přišel ve dvacáté osmé minutě z hokejky Davida Klimši. I když na obou stranách bylo poměrně dost jistých šancí, další proměněná rozechvěla síť Slovanu. Dan Przybyla navýšil na 2:0. Domácí se snažili ze všech sil dorovnat, Lukáš Volf ale dokázal jen zmenšit dvoubrankový náskok na jednobrankový a utkání tak skončilo za stavu 2:1.