Po reprezentační pauze přivítají rysi na svém ledě poslední Kadaň
Preview k zápasu
Reprezentační přestávka už je minulostí, a tak se může zase na plné obrátky roztočit kolotoč jménem WSM Liga. Frýdek-Místek pauzu přečkal na osmém místě a ve středu ho čeká souboj s poslední Kadaní, který by mohl v případě výhry rysy postrčit tabulkou směrem nahoru. Utkání začne v 18:00 v hale Polárka.

Frýdek-Místek chce potěšit domácí fanoušky další výhrou

Frýdek-Místek by si po pár posledních zápasech potřeboval trochu vylepšit náladu a utkání s poslední Kadaní by pro to mohlo být ideální příležitostí. I když rysi nepředváděli špatné výkony, častokrát v poslední době prohrávali. Naposledy po statečném výkonu 2:3 v prodloužení s Prostějovem.

Předtím ale mladý frýdecko-místecký tým porazil na domácím ledě favorita soutěže České Budějovice 3:1. A to i přesto, že se musel obejít nejen už tradičně bez bratrů Kovařčíků a Arona Chmielewského, kteří nastupují pravidelně za Třinec, ale tentokrát i bez kapitána Milana Mikulíka, který rovněž pomáhal Ocelářům. V brance předvedl skvělý výkon obvyklý náhradník Jan Hlaváč a svůj premiérový gól ve WSM Lize vstřelil Adam Raška.

Do haly Polárky v poslední době soupeři nejezdí příliš rádi, protože tam často prohrávají. Frýdek-Místek zvítězil v šesti ze sedmi posledních zápasů před domácím publikem. Padly tu už takové těžké váhy jako Karlovy Vary nebo již zmíněný Motor České Budějovice.

Kadaň je poslední, ale smířit se s tím nechce

Kadaň se od začátku sezony výrazně trápí a zatím nenašla recept, který by ji z výsledkové krize dostal. Za jednadvacet kol si Trhači připsali jen tři vítězství, zbytek zápasů prohráli. Devět bodů je řadí na poslední místo tabulky, a to s hrozivou dvanáctibodovou ztrátou na předposlední Vsetín.

Kadaň tak může těšit alespoň to, že díky uzavření WSM Ligy se nemusí obávat o udržení se v soutěži. I přesto mají hráči Kadaně velkou motivaci s velmi špatnou sezonou něco udělat, jak prozradil obránce Robert Černý pro hokej.cz: „Nikdo, kdo dělal nebo dělá sport, přece nechce být poslední. Proto musíme dál tvrdě pracovat a ze dna se vyhrabat.“

Koncem října Kadaň překvapila Havířov, který porazila na domácím ledě 3:2, ale žádné dlouhodobé zlepšení se nedostavilo, od té doby Trhači opět třikrát po sobě prohráli. Postupně nestačili na České Budějovice (3:6), Prostějov (2:4) a Benátky (2:4).

Zápasy na stadionech soupeřů jsou zatím v této sezoně pro Kadaň zakleté. Z deseti jich tento tým prohrál hned devět, jedinou výjimkou bylo vítězství v Benátkách 5:3. Několikrát navíc Trhači dostali více branek, než je zdrávo, například devět v Ústí nad Labem nebo sedm na Slavii.

Poslední zápas před reprezentační přestávkou sehrála Kadaň doma s Benátkami a prohrála 2:4. Domácí sice už po jedenácti sekundách poslal do vedení Kůs, ale Benátky zápas otočily a po dvou třetinách vyhrávaly 2:1. Ve třetí části sice ještě srovnal Hejcman, jenže pak Benátky dalšími dvěma góly duel definitivně rozhodly ve svůj prospěch.

V 9. kole si připsal Frýdek-Místek těsnou výhru

Frýdek-Místek se utkal s Kadaní v devátém kole, a druhém utkání sezony, a rozhodně to nebyl jednoduchý zápas. Rysi sice vyhráli 4:3, ovšem až do konce se o tento výsledek obávali. Perfektní první třetina zajistila hostujícímu Frýdku-Místku vedení 3:1 a po dvou třetinách bylo jeho vedení ještě o gól výraznější. Ve třetí třetině ovšem Trhači dvěma góly zápas zdramatizovali a o vyrovnání usilovali do posledních sekund.

V minulé sezoně spolu sehrály tyto dva týmy v základní části čtyři utkání a oba si připsaly po dvou výhrách. Doma Frýdek-Místek s Kadaní nejprve prohrál 1:3 a pak vyhrál 4:3 až po nájezdech.