Páťáky zocelují zápasy se staršími
Mládežnický hokej
Na páťáky čekal v sobotu další soupeř, kterému jsou povoleny v kádru starší ročníky, a tak znovu v řadě soubojů čelili mnoha centimetrům a kilogramům, které měl polský výběr navrch. Vypořádali se s tím statečně, i když je párkrát museli zvedat z ledu s dopomocí. Handicapy ovšem doháněli hokejovým umem, a tak s druhým celkem tabulky sehráli velmi vyrovnané utkání.

HC F-M – Metropolia Silesia 8:11 (4:4, 2:4, 2:3)

V tabulce druhá Silesia si sice nakonec odvezla výhru, ale domácí trenér Jaroslav Fleischmann mohl být spokojený. „Kluci bojovali a ověřili si znovu, že proti starším o to více platí, že přihrávka je rychlejší než hráč. Snažili se kombinovat, nabízet se, být pořád ve hře i bez puku, aby vytvářeli nové situace, a celkově dodržovali to, co jim vštěpujeme, že na ledě nejsou sami a že si musí pomáhat,“ těšilo trenéra.

Páťáci obsadili ve dvanáctičlenném poli Ligy mladších žáků po 22 zápasech sedmou příčku s mírně aktivní bilancí jedenácti výher, jedné remízy a deseti proher. Jsou však častou konfrontací se staršími ročníky zoceleni pro zápasy se svými vrstevníky.

Bodovali: Nohel 3+0, Roskot 2+1, Horák 1+0, Csapai 1+0, Číp 1+0, Kožešník 0+1.