Páťákům chybí už jen málo k celkovému prvenství
Těsným vítězstvím 8:7 proti týmu Torax Poruba a jasnou záležitostí v Karviné, odkud si přivezli výhru 4:19, si páťáci v minulém týdnu upevnili svou pozici na čele Ligy mladších žáků. A už jim chybí jen pár „povinných vítězství“, aby mohli slavit celkové prvenství a užít si i poslední zápas s největším rivalem z Kopřivnice.

HC F-M – HC RT Torax Poruba 8:7 (3:2, 5:3, 0:2)

V duelu s Porubou vyznávající agresivní styl se od první minuty hrál atraktivní hokej nahoru dolů a naši kluci si po dvou třetinách vypracovali třígólový náskok. V poslední třetině se ale trefovali už jenom hosté a vyrovnaný zápas znovu zdramatizovali.

„Narazili jsme na trochu jiný styl hokeje, který v Porubě preferují, kdy je to takové až příliš divoké, s napadáním a velkým důrazem, čímž nás dostávali pod tlak. Já v této kategorii ještě preferuji jiné věci, protože přílišnou agresivitou se zabíjí technická stránka a zdokonalování každého jednotlivce v základních hokejových dovednostech. My si zakládáme na rychlosti, kombinaci a máme hráče, kteří jsou individuálně lepší a umí si poradit v koncovce, takže většinou dáváme více gólů než soupeř, i když ten třeba lítá, dře a je neustále hecovaný střídačkou. Měli jsme náskok, až ke konci to hosté stáhli a zdramatizovali závěr,“ hodnotil zápas trenér Jaroslav Fleischmann.

Bodovali: Hansel 3+1, Kolář 2+1, Šlosar 2+0, Szabo 1+0, Csapai 0+1, Křištofová 0+1, Socha 0+1, Heczko 0+1.

Karviná o den později byla soupeřem z jiného soudku, a tak příležitost dostal i třetí brankář týmu Filip Bujnošek a většina hráčů si v poslední třetině mohla prohodit role a zkusit jiný než svůj post.

HK Karviná – HC F-M 4:19 (1:7, 0:8, 3:4)

Bodovali: Hansel 8+1, Šlosar 5+2, Kondělka 1+4, Kolář 2+1, Csapai 1+2, Socha 0+3, Szabo 2+0, Heczko 0+1.

Kluky teď čeká ještě jeden ze soupeřů ze spodní části tabulky – Studénka, a pokud uspějí v něm i následném dohrávaném zápase doma s novým Jičínem, mohou se těšit s klidnou hlavou jako vítěz ligy na poslední utkání celé soutěže, doma s Kopřivnicí (16. března v 10.15), což bude třešnička na dortu celé sezony. „Každopádně se jim budeme snažit vrátit porážku 4:3 z jejich ledu,“ těší se i trenér Jaroslav Fleischmann.