Páťáci jsou nejlepší v kraji, přivezli i republikový bronz
Mládežnický hokej
V posezonním hodnocení nám zbývají už jen ty nejúspěšnější výběry. Výrazně na sebe upozornil ročník 2013, který i s přispěním dvou mladších hráčů dokázal vyhrát dlouhodobou ligovou soutěž mladších žáků s bilancí 27 výher a pouhých tří proher. První místo mezi šestnáctkou týmů z Moravskoslezského kraje je obrovským úspěchem svěřenců Jaroslava Fleischmanna.

Páťáci byli v sezoně zařazeni také mezi nejlepší týmy, které se zúčastnily celorepublikové soutěže CCM Malá liga. Ve své moravské skupině se umístili na prvním místě na úkor Vítkovic, Třince či Vsetína a stali se jedním ze čtyř finalistů, kteří odehráli závěrečný turnaj nejlepších týmů České republiky v Plzni, odkud nakonec dovezli bronzové medaile.

Úspěšní ale byli i na dalších akcích, celkem se během sezony zúčastnili osmi mezinárodních turnajů, v ČR i na Slovensku. V přípravném období se ještě v Novém Jičíně a v Orlové museli spokojit s 5. místem, ale postupně tým neustále výkonnostně rostl. Během sezony už z toho ve Vyškově, v Kolíně a ve Zvolenu byla 2. místa, v Kolíně i na druhém turnaji staršího ročníku 2012 vybojovali bronz. „Na mezinárodním turnaji v Krnově skončili na 2. místě a na závěr sezóny vyhráli mezinárodní turnaj v Partizánském, kde jsme v konkurenci nejlepších slovenských a maďarských týmů vybojovali zlaté medaile, čímž se potvrdilo postupné zlepšování celého týmu,“ ohlíží se za vzestupnou tendencí kouč Jaroslav Fleischmann, kterému v sezoně asistoval Ondra Majer.                                                                                                                   

Trenéři za výborný standard v brankovišti po celou sezonu mohli pochválit pravidelně se střídající duo Robin Bortel a Dan Křenek. Z hráčů v poli pak skvělé výkony odváděli obránci Tomáš Olka, Jirka Socha, Honza Juhás, Eliška Křištofová, Vojta Škola, Matěj Bobok a Ondra Heczko. Mezi útočníky vynikal nejlepší hráč celé soutěže Dominik Hansel, dále Kuba Kolář, Tadeáš Csapai, Patrik Szabó, Marek Šlosar, Tobiáš Přibyla, Patrik Janoštík a Matyáš Turek. K nejlepším hráčům se zařadil i Radovan Kondělka, který k nám přestoupil v průběhu sezony z Třince.

„Sezonu hodnotím jako velmi úspěšnou, kdy většina hráčů udělala velký progres ve hře, a hlavně v individuálních schopnostech. Velmi dobře jsme zvládli přechod z minihokeje do hry na celé hřiště,“ uzavřel hodnocení Jaroslav Fleischmann.