Osmáci se rozstříleli až v duelu o bronz
Mládežnický hokej
Ve Lhotě u Vsetína v resortu Kapka si osmáci prodloužili sezonu, kterou ukončili turnajem za účasti týmu Kanady, Hammers a HC Olomouc. V základní skupině se jim nevedlo střelecky, v semifinále pak podlehli Olomouci 2:5, ale v duelu o bronz kanadskému týmu oplatili porážku a střelecké probuzení s výsledkem 7:1 jim udělalo pěknou tečku za sezonou.

„Měli jsme za sebou úspěšný domácí Fajny turnaj, po kterém měla naše sezona skončit, ale pak přišla možnost změřit si síly se třemi týmy v nedalekém resortu Kapka. Turnaj se hrál na skupinu, kde se střetl každý s každým a všechny týmy postupovaly do semifinále. Jelikož se hrálo ve čtvrtek a v pátek, tak jsme turnaj neabsolvovali v úplné sestavě. Všechna utkání ve skupině byla vyrovnaná, ale my jsme dopláceli na nemohoucnost v koncovce. Tam, kde nás soupeři nekompromisně trestali, tak naši střelci selhávali. První den jsme vstřelili z velkého množství šancí jen jedinou branku,“ ohlížel se za turnajem trenér Tomáš Snášel.

Základní skupina:

HC F-M – Team Canada 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

HC F-M – Team Hammers 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

HC F-M – HC Olomouc 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

Naštěstí se tým druhý den střelecky probudil, sehrál už vyrovnanější part s Olomoucí a s Kanadou dokonce rozjel brankostroj na závěr.

Semifinále:

HC F-M – HC Olomouc 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

branky: Stanislav Jurník

O třetí místo:

HC F-M – Team Canada 7:1 (4:1, 0:0, 3:0)

branky: Lukáš Pavelka 4, Matěj Grygar, Alexandr Varadi, Štěpán Špiřík.