Osmáci se ke konci nadstavby lepšili
Mládežnický hokej
Osmáci potvrdili zlepšenou výkonnost ke konci nadstavby Ligy starších žáků a v posledním zápase dokázali na domácím ledě porazit Olomouc 5:1 a oplatit jí porážku z hanáckého ledu (6:4) z konce února. Po velkých zásazích v kádru se tým musel dát znovu dohromady, postupně sahal na body a nakonec kluci posbírali alespoň dvě výhry a dvě remízy.

HC F-M – HC Olomouc 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

„Jsme rádi, že jsme zakončili výhrou a navázali na zlepšené výkony. Tým potřeboval čas, aby znovu začala v novém obsazení fungovat nějaká souhra a nakonec jsme hráli vyrovnanější zápasy s týmy, které byly v tabulce nad námi, s Olomoucí, Vsetínem i Zlínem. Výběrové kluby Třinec a Vítkovice byly samozřejmě odskočené. Za daných okolnosti a při kvalitě nadstavbových celků to pro nás opravdu nebylo vůbec jednoduché tvořit tým po odchodech znovu, nebylo moc na čem se chytit, ale postupně se to lepšilo,“ zhodnotil trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Rychlík 1+1, Kandrák 1+1, Grygar 1+0, Pavelka 1+0, Tichopád 1+0, Pustka 0+1, Cvek 0+1, Gola 0+1, Škola 0+1, Kowalczyk 0+1.

Osmáci vyhráli i předchozí domácí zápas se Zlínem 6:4, pouhý den poté, co v dohrávce prohráli stejným výsledkem ve Zlíně. Tam se jim nepovedla jen prostřední třetina, zbylé dvě vyhráli. A tak nastupovali proti stejnému soupeři znova v domácím prostředí s vědomím, že nemusí být nad jejich síly. Dostali se do vedení, a i když hosté otočili v první třetině na 1:3, nakonec jim den starou porážku dokázali oplatit se vším všudy – tedy s výsledkem 6:4, což pro ně byla vůbec první výhra v nadstavbové části.

„Konečně přišla po zlepšených výkonech výhra. I v Olomouci a Vsetíně jsme mohli dosáhnout na body a dvojzápas se Zlínem byl také velmi vyrovnaný. V pátek byli šťastnější oni, v sobotu my,“ komentoval první březnovou výhru trenér Snášel.

HC F-M – Berani Zlín 6:4 (1:3, 2:1, 3:0)

Bodovali: Kowalczyk 2+1, Škola 1+2, Kandrák 1+1, Grygar 0+2, Pavelka 1+0, Rychlík 1+0, Gola 0+1.