Nejprve proti Zubrům a pak hurá na Piráty
A-tým
Do konce základní části Chance ligy zbývají odehrát všem týmům už jen tři kola. Hokejisty Frýdku-Místku čekají dvě utkání na ledě soupeře (v pondělí Přerov a v sobotu Poruba), jedno pak doma v hale Polárka (ve středu Chomutov).

Už jen tři zápasy a máme tady konec základní části Chance ligy. V pondělním podvečeru čeká na rysy nejprve střetnutí s přerovskými Zubry (hraje se v MEO Aréně od 18 hodin). Tedy duel se soupeřem, který je sice v průběžné tabulce třetí, ale především se soupeřem, kterému máme určitě co vracet. Vždyť v polovině října nám Zubři uzmuli v hale Polárka dva body za výhru po samostatných nájezdech 2:1. Pondělní utkání bude mít ale i jiný podtext, než ten sportovní. V rámci duelu půjde o dobročinnou akci, kdy se sbírkou plenek velikosti 4, přesnídávek a piškotů, podpoří olomoucký Klokánek (projekt organizace Fondu ohrožených dětí). Do sbírky se může zapojit tedy i frýdecko-místecký fanoušek, který na zápas za našimi chlapci vyrazí. Sběrné místo se bude nacházet uvnitř přerovského zimního stadionu, a to u hlavního vchodu.

Rysi domácí porážkou s Českými Budějovicemi přišli o veškeré naděje zahrát si v nadstavbové části v její horní polovině. Je tak jistotou, že v letošní sezoně Chance ligy budeme bojovat s Prostějovem, Jihlavou, Třebíčí a Benátky o dvě místa, která zaručují postup do předkola play-off (to odehrají mužstva, která po nadstavbové části skončí na 7. až 10. místě). I z toho pohledu je zřejmé, že zisk jakéhokoliv bodu bude pro tým Vlastimila Wojnara velice důležitý. 

Už ve středu 4. prosince přivítáme v naší útulné hale Polárka Piráty z Chomutova. Ti k zápasu dorazí již s novým trenérem, kterým se po vyhazovu Martina Štrby stal Miroslav Buchal. "Pro nás to bude utkání jako každé jiné. My jdeme do každého střetnutí s úmyslem zvítězit. Nic speciálního nás tedy ve středu nečeká," prozradil plány na poslední domácí duel v základní části trenér Vlastimil Wojnar.

Rysi budou podporu svých fanoušků potřebovat víc než kdy jindy. Bodové odstupy celků na 9. až 13. místě jsou totiž minimální. Každé zaváhání bude obzvláště mrzet. Proti Pirátům si musíme však pohlídat úvod střetnutí. Ten nám totiž na ledě soupeře nevyšel. "Tam to bylo takové, že jsme ze dvou střel dvakrát inkasovali. Budeme se snažit to Chomutovu oplatit a získat nějaké ty další body do tabulky. Osmičku jsme ztratili, ale o tu desítku budeme chtít bojovat do posledního kola," burcuje svůj tým Wojnar.

Dodejme si ještě pro úplnost, že poslední utkání základní části sehrají rysi v sobotu 7. prosince od 16.00 hodin na ledě Poruby. A právě v ostravské městské části se našim borcům v posledních zápasech daří. Vždyť jsme v Porubě naposledy s domácím celkem prohráli v roce 2015 (od té doby si body od nich vozíme: 2:3 sn, 3:1, 6:2, 2:1 sn, 3:2 a 5:2).

A JAK DÁL?

Nadstavbová část:

Hokejisté Frýdku-Místku rozehrají tuto část soutěže ve skupině s celky, které skončí po víkendu na 9. až 16. místě. Tato mužstva se mezi sebou utkají čtyřkolově systémem každý s každým. Bojovat se bude především o postup do předkola play-off, do kterého postoupí týmy na 9. a 10. místě po odehrání nadstavby. Pro ostatní týmy pak soutěž končí.

Předkolo play off:

Předkolo play-off Chance ligy odehrají týmy na 7. až 10. místě (dva poslední z první skupiny a dva první z druhé skupiny). Hrát se bude vyřazovacím způsobem na tři vítězná utkání. Lépe umístené týmy začínají hrát doma.

Play-off:

Čtvrtfinále si zahraje 8 nejlepších týmů. Tedy první šestka a dva postupující z předkola play off. Čtvrtfinále, semifinále a taky finále se bude hrát na čtyři vítězná utkání. Chance liga pozná svého vítěze nejpozději 29. 4. 2020. Vítěz si vybojuje přímý postup do Tisport extraligy, která je nejvyšší soutěží u nás.

Termíny:

Nadstavba:
prosinec: 17., 19., 21., 26., 28. a 30.
leden: 4., 6., 8., 11., 13., 15., 18., 22., 25., 27. a 29.
únor: 1., 12., 15., 17., 19., 22., 26. a 29.
březen: 2., 4. a 7.