Náročný program osmáků na hřištích soupeřů
Vyrovnanou bilanci tří výher a tří porážek si zatím drží osmáci v nadstavbě Ligy starších žáků, kde už potěší každá výhra. Osmáci to měli v posledních zápasech o to těžší, že je čekal náročný program tří utkání na hřištích soupeře.

Nejprve zajížděli na led favorizovaných Vítkovic, kde předvedli velice vydařený vstup do utkání a svého soupeře přehrávali a vytvářeli si velké šance. Po dvou třetinách na ukazateli svítilo nadějných 4:2 pro domácí. „Bohužel o utkání rozhodl katastrofální vstup do třetí třetiny a po hrubých individuálních chybách nás domácí nekompromisně trestali,“ popsal kolaps v závěrečném dějství trenér Tomáš Snášel.

HC Vítkovice – HC F-M 11:2 (2:1, 2:1, 7:0)

Bodovali: Merta Matěj 2+0, Dostál Jiří 0+1, Pachl Martin 0+1, Krejčí Nicolas 0+1.

Brankář Havel Filip 3 zákroky / 3 branky, Holaň Šimon 15 zákroků / 8 branek. Poměr střel 18:22.

Dalším soupeřem byli berani ze Zlína. Výkon Frýdecko-Místeckých byl podle trenérů asi nejhorší za celou sezónu. „U všeho byli později a svého soupeře jen honili po ledě,“ popsali hlavní problém.

HC PSG Berani Zlín – HC F-M 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Bodovali: Forgač Filip 1+0, Dostál Jiří 0+1, Poloch Michal 0+1.

Brankář Holaň Šimon 22 zákroků / 5 branek. Poměr střel 22:9.

Posledním výjezdem byla cesta do Vsetína na Lapač.

„Utkání bylo hráno ve vysokém tempu a se spoustou šancí na obou stranách. První branku utkání jsme sice vstřelili my, ale domácí rychle otočili stav na 3:1. Kluci se však nevzdali a pořád hráli naplno. Nasazení po celý zápas jim přineslo velice cenné vítězství,“ spokojeně hodnotil trenér Snášel.

VHK Vsetín – HC F-M 8:9 (3:3, 3:4, 2:2)

Bodovali: Dostál Jiří 3+0, Kosík Lukáš 2+1, Hanák Viktor 1+3, Doupal Matěj 1+2, Posád Ondřej 1+1, Kaszper Bryan 1+0, Merta Matěj 0+2.

Brankář Havel Filip 14 zákroků / 6 branek, Holaň Šimon 13 zákroků / 2 branky, poměr střel 27:23.