Myslím si, že celý zápas byl vyrovnaný, hodnotí Milan Mikulík utkání s Kladnem
Rozhovory
Ve večerních hodinách se v rámci druhého kola utkal domácí Frýdek-Místek s Kladnem, se kterým prohráli 0:3. Na pár otázek nám odpovídal kapitán Milan Mikulík.

Ve druhé třetině jste dostali dva góly. Kde si myslíš, že byla chyba?

Při prvním gólu jsme propadli. Tísnili nás a skončilo to gólem. Jejich hráč byl sám před bránou, špatně jsme si to přebrali. Ten druhý gól, byli jsme ve velkém tlaku sedm minut vkuse, pak nám blbě přeskočil puk, ujeli dva na jednoho a vyřešili to dobře, takže to byl druhý gól."

Ve třetí periodě jste chtěli snížit tu dvoubrankovou ztrátu, ty sám jsi byl v několika šancích, ale nepodařilo se to. Proč tomu tak bylo?

Málo agresivně jsme šli do brány, měli jsme jít více, ale říkali jsme v kabině, že za ten výkon se nemusíme stydět, sice jsme prohráli 0:3. Vypadá to blbě, ale myslím si, že celý zápas byl vyrovnaný. Možná někdy bylo lepší Kladno, takže škoda těch gólů, že jsme nějaký nedali. Myslím si, že kdybychom v té třetí třetině dali na 2:1, tak bychom ten zápas ještě dokázali zvrátit."

Jak bys zhodnotil výkon brankáře hostů? Když jste jej dnes večer nedokázali prostřelit.

Zaslouží si jedničku, vychytal nás, pochytal všechny střely, co tam byly, takže byl asi v dobré pohodě. Jak říkám, musíme jít více do brány, trošku rozhodit gólmana a možná tím bychom ho vyvedli z koncentrace a dali nějaký gól."

Na čem budete muset do příštího utkání více zapracovat?

Trenér to říkal hned po zápase, že od zítra začneme pracovat na koncovce a budeme agresivně pálit každou střelu, ať to končí v gólmanovi nebo bráně, takže na tom budeme pracovat."

Jakožto nově příchozí posila ses stal kapitánem. Určil tě trenér do této role nebo jste o tom s ostatními hlasovali?

Trenéři rozdali papíry, určovali se asistenti a kapitán a z toho nějak vyplynulo, že to céčko mám já. Až se vrátí Rosťa Martynek, tak buď ho budeme mít on, nebo se domluvíme, uvidíme."

Svůj první gól jsi dal v předehrávce devátého kola v Kadani. Musel jsi přispět nějakou částkou do týmové kasy?

Určitě má pokladník na mě něco nachystané, ještě jsme to neřešili, takže nevím, nechám se překvapit."