Frýdek-Místek poprvé bez bodu, před domácím publikem nestačil na Kladno
První třetina moc hokejové krásy nepřinesla, ani jeden tým se v ní neprosadil. Ve druhé třetině už diváci v hale Polárka góly viděli, ale valná většina z nich nadšená nebyla. Oba totiž vsítili kladenští hokejisté. Ten druhý jen devět sekund před druhou sirénou. Ve třetí dvacetiminutovce se rysi sice pokoušeli ztrátu dohnat, ale nedokázali vyzrát na skvělého Cikánka v bráně. V závěrečných sekundách utkání pak hosté pečetili své vítězství gólem do prázdné brány.
2., středa 13.9.2017, hala Polárka
0:3
0:0, 0:2, 0:1
Strmeň – Bartko, L. Kovář, Ovčačík (A), Zahradníček, Piegl, Haman – Kvasnica, Pechanec, Chmielewski – Franek, Marosz, Bajtek – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Klimša (A), T. Jáchym, Kalus
HC Rytíři Kladno
Cikánek – P. Hořava, Veber, Štindl, Kehar, F. Matula, Lenďák – D. Tůma (C), Machač (A), J. Kloz – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr (A) – Lorraine, T. Kaut, Zikmund – Bláha, Kubík, Redlich
Branky a nahrávky: 36. Pekr (Zikmund, T. Kaut), 40. Lorraine (T. Kaut, Zikmund), 60. Lorraine (Zikmund, Štindl). Rozhodčí: Kašík, Zbořil – Bubela, Lukš. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 1425. Střely na bránu: 36:25.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Těžko se to hodnotí. Myslím si, že to bylo velmi vyrovnané utkání, ale prostě nás srazili. Byly to laciné chyby, které jsme udělali a samozřejmě katastrofální koncovka, protože těch šancí jsme si vytvořili hodně. Myslím si, že bychom ten bod uhráli, ne-li víc.
Pavel Patera (Rytíři Kladno): Z naší strany jsme sice získali tři body, ale myslím si, že domácí byli lepší a zasloužili si vyhrát. Frýdek-Místek hrál lepší hokej a dostával nás pod tlak. Díky brankáři Cikánkovi jsme získali tři body.

Frýdek-Místek se poprvé v sezóně ukázal před domácími fanoušky a přivítal Rytíře z Kladna. Na utkání se přišlo podívat téměř 1500 diváků. V zápase byli mírnými favority hosté, ale začátek zápasu tomu vůbec nenasvědčoval. Domácí hokejisté vletěli do zápasu ve vysokém tempu a prezentovali se výborným pohybem.

Na pokraji osmé minuty se do slibné šance dostal Rostislav Marosz, který se snažil svou střelu umístit mezi betony Lukáše Cikánka. Ten byl ovšem v zápase téměř bezchybný a střelu si pokryl. Domácí se snažili v úvodu utkání dostat Kladno pod tlak a v deváté minutě si připravili další nebezpečné zakončení. Po rychlém přechodu do útoku se Frýdek-Místek dostal přečíslení a situaci dva na jednoho zakončoval David Kofroň, ale mířil pouze do lapačky hostujícího brankáře.

Kladno se v první třetině nedokázalo dostat do žádného slibného zakončeni a zachraňoval je brankář Cikánek, který v zápase neměl ani jednu slabší chvilku. První třetina už nic dalšího nenabídla a hráči se vydali do šaten za bezgólového stavu.

V druhé třetině se hráči Kladna probudili, konečně se dostávali do šancí a začali zaměstnávat brankáře Jana Strmeňe. Ve dvacáté osmé minutě domácí brankář předvedl skvělý zákrok lapačkou a domácí publikum začalo vyvolávat jeho jméno. První branky se fanoušci překvapivě dočkali od hostujícího celku. Ve třicáté páté minutě se z levé strany dostal ke střele Matěj Pekr, který mířil přesně do pravé šibenice branky.

O tři minuty později se do velké šance dostal domácí kapitán Milan Mikulík, ale nedokázal zamířit mezi tři tyče. Hostující tým přečkal velké šance Frýdku-Místku a poté zvýšil na 2:0. Johan Philip Lorraine dostal až příliš mnoho prostoru ke střele a zamířil naprosto přesně k pravé tyči branky. Více už druhé třetina nenabídla.

V závěrečném dějství už domácí hráči neměli dost síly na to, aby zvrátili průběh utkání. Naopak hosté se chytli a v padesáté minutě trefil Jakub Strnad horní tyč domácí branky. Frýdek-Místek se na závěr utkání snažil o závěrečný tlak a v poslední minutě zvolil hru bez brankáře za účelem vyrovnat skóre. Domácí ovšem přišli o puk uprostřed hrací plochy a Johan Philip Lorraine v závěru zápasu dokázal trefil prázdnou branku. Kladno zvítězilo 3:0 a odváží si domů tři body.