Muži "B" v domácí přípravě zdolali Studénku
Mužský tým „B“ HC Frýdek-Místek se v přípravě poprvé představil v domácím prostředí. V sobotním odpoledni (7. září) přivítali soupeře ze Studénky. Hostující hráči se ještě stále musí obejít bez domácího zimního stadionu, na kterém probíhá rekonstrukce a podle všech dostupným zpráv by mělo být v listopadu letošního roku hotovo.

I přes tuto skutečnost dokázal soupeř domácích rysů pěkně kousat, ale do vedení se dostal pouze jednou a to na konci 11. minuty, kdy otevřel střelecký účet zápasu hostující Slovák. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, když se po minutě hry prosadil pěknou akcí Jakub Frančiák 1:1.Na toho po více než šedesáti vteřinách hry navázal Petr Vacula¸ který převrhnul pomyslné misky vah na domácí stranu – 2:1. Jenže po několika šancích byli hráči Studénky opět úspěšní, když Slovák přidal svou druhou branku a srovnal krok s domácí družinou. Po vyrovnání byly k vidění další šance a to na obou stranách, ale bez gólu a tak po první třetině svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav.

Druhá perioda byla na góly velmi bohatá. Vše odšpuntoval v čase 20:18 kapitán Ondřej Fiala, který zužitkoval přihrávku Filipa Golasovského a domácí znovu vedli. Za další minutu se družina vedená trenéry Reném Slaninou a Tomášem Snášelem radovala počtvrté. To se do zakončení dostal Tomáš Mičulka, jehož projektil skončil za zády Hurtíka – 4:2. Dva rychlé góly nakoply domácí tým k dalším šancím, ale soupeř si šance rysů pohlídal. Největší rozruch přinesla gólová smršť v rozmezí 29. – 32. minuty. Vše odpálil domácí Adam Puzoň, který se svým zakončením nemýlil a zvýšil náskok bíločervených barev na rozdíl tří branek. Jenže to nemělo dlouhého trvání, když na začátku 31. minuty snížil hostující Tomášek. Studénka po třetím vstřeleném gólu ožila a za nedlouho přišla přesná rána Sluštíka, který ztenčil náskok rysů na jeden jediný gól. Petr Vacula měl však připravenou rychlou odpověď, díky které odskočili domácí svému soupeři opět na rozdíl dvou branek. Poslední slovo z divoké čtyřminutovky měli hráči Studénky, kteří ve 32. minutě snížili podruhé v zápase na rozdíl jednoho gólu, když se prosadil Rozsypka, Po gólových hodech přišlo zklidnění hry, ale o šance nouze nebyla. Oba brankáři byli pozorní a nechtěli svému soupeři dovolit skórovat. Čtyřiasedmdesát vteřin před druhou sirénou zkompletoval svůj hattrick Petr Vacula, jehož branka přinesla na domácí hokejky větší klid – 7:5.

Třetí třetina byla plná očekávání kolik dalších gólů a zajímavých momentů bude k vidění. Jenže střelcům i přes šance, kterých nebylo málo, nepřálo štěstí a na brankářích si vylámali postupně zuby všichni střelci, kteří zatoužili zápis do listiny střelců. Listina střelců už rozšířená nebyla, ale trestné minuty naskakovaly na obou stranách. Na další gólový zápis tak diváci čekali marně. Hokejisté Frýdku-Místku dokázali ve svém prvním domácím vystoupení v letošní sezoně zdolat soupeře ze Studénky výsledkem, který platil po čtyřiceti minutách hry.

HC Frýdek-Místek "B" vs. HC Studénka 7:5 (2:2, 5:3, 0:0)

branky: 13. Frančiák (Golasovský), 14. Vacula (Valíček A.), 21. Fiala (Golasovský), 22. Mičulka (Puzoň, Valíček A.), 29. Puzoň (Fiala, Mičulka), 31. Vacula (Fojtík, Piskoř), 39. Vacula (Piskoř, Valíček A.) - 11. Slovák (Oršulík), 17. Slovák (Pokorný), 31. Tomášek (Sochorek), 31. Sluštík (Janečka), 32. Rozsypka (Martinčík, Čáň)

Vyloučení: 7:7, navíc Fojtík trest do konce utkání (FM)