Moc jsem se nevyspal, ale v zápase jsem se cítil dobře, říká David Cienciala
Ohlasy po zápase
Nejdříve schytal extraligový debakl v dresu Ocelářů, hned další den však nastoupil za Frýdek-Místek a dvěma góly rozhodl krajské derby s Havířovem. Řeč je o mladém útočníkovi DAVIDU CIENCIALOVI, který včera výrazně pomohl svému týmu k zisku třech bodů. Jak se cítil v tomto duelu a jak se stihl oklepat z nedělní vysoké porážky?

Jak ses v dnešním zápase cítil?

Bylo to docela náročné, protože jsme se z Prahy vrátili až kolem jedné ráno, usnul jsem asi až kolem třetí, takže jsem se moc nevyspal. Ráno jsem šel na rozbruslení a odpoledne jsem spal snad tři hodiny, ale v zápase jsem se dneska cítil dobře. Myslím si, že jsme to zvládli.

Měl dnešní duel ten správný náboj derby?

Jo, bylo to super, lidi fandili z obou stran a byla skvělá atmosféra. Derby je vždycky trošku specifičtější než třeba zápas s Mostem.

Pomohlo vám, že jste se bleskově ujali vedení?

Určitě, vždycky to nakopne, když se dostaneme rychle do vedení. Když se dá první gól, tak se hraje líp. Pak nám tam spadl ještě druhý, ale ve druhé třetině jsme zase prohrávali 2:3… Tyhle zápasy jsou vždycky strašně vyrovnané, ale je super, že jsme to zvládli otočit zpět na naši stranu.

Dal jsi důležitý vyrovnávací gól, který padl pouhou sekundu před koncem druhé třetiny… Věděl jsi, že už nemáš moc času?

To jsem právě vůbec netušil, myslel jsem, že zbývá ještě tak minuta. Fakt jsem vůbec neměl ponětí o čase, Michal Kovařčík vystřelil a mně to jenom trefilo hokejku, byla to prostě haluz.

Poté jsi vstřelil svoji druhou branku, jak bys ji popsal?

To byla super akce, dobře jsme vyvezli puk, Lukáš Jašek jej na mě ještě prohodil a já měl v hlavě asi tři možnosti, co můžu udělat. Jestli mám nahrát, vystřelit bekhendem nebo co, v poslední chvíli jsem se rozhodl, že to zkusím vystřelit nad rameno a padlo to tam.

Jak už bylo zmíněno, v neděli jsi nastoupil za Oceláře, kteří na Spartě inkasovali hned 12 branek a utrpěli nejvyšší porážku v historii… Bylo pro tebe těžké hodit toto nepovedené utkání za hlavu a hned další den nastoupit do derby za Frýdek-Místek?

Takový debakl jsem snad v životě nedostal, možná naposledy někdy ve čtvrté třídě… Nevím, co se tam stalo, ale musel jsem to rychle zahodit za hlavu. Kdybych na to měl myslet, tak se za prvé nevyspím a za druhé bych byl naštvaný… Jsem rád za to, že jsme dneska vyhráli a že jsme se zase nakopli na vítěznou vlnu.

Hraješ pravidelně jak za Třinec, tak za Frýdek… Jaké to pro tebe je stále měnit týmy a spoluhráče?

Nevadí mi to, já radši hraju, než trénuju. Takže než bych měl trénovat týden a pak hrát zápas, radši odehraju víc zápasů za sebou. Jsem strašně rád za to, že dostávám tolik prostoru. Musím prostě pořád makat, abych se mohl zlepšovat.