Derby se šťastným koncem: Rysi přetlačili Havířov 5:4!
Tohle byla divoká regionální přestřelka se sladkou tříbodovou tečkou! Gólově bohaté derby střetnutí Frýdku-Místku a Havířova přineslo letošní už čtvrtou výhru mužstva z dnes vyprodané haly Polárka. Gólově se postupně prosadili O. Kovařčík, Růžička, dvě trefy přidal Cienciala a vítěznou branku měl na svědomí polský šikula Aron Chmielewski!
47., pondělí 30.1.2017,
5:4
2:1, 1:2, 2:1
L. Daneček (Šimboch) – Adámek, Jank (A), Piegl, Štebih (A), Bartko, M. Jáchym, Michal Roman – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Klimša (C), Cienciala, Miloš Roman – Franek, Jaroš, Christov.
HC Havířov 2010 s.r.o.
M. Laco (Šafránek) – Petran, Sedlák, Chroboček, Krisl (A), D. Seman (C), Holomek, Pořízek, Dudek – Kanko, Hlinka, Kalus – Štumpf, Hubáček, Dvořáček – Kotala, Maruna, Kurovský – Gřeš, Haas (A), L. Bednář.
Branky a nahrávky: 2. O. Kovařčík (Jašek), 14. Marek Růžička (Adámek, Pechanec), 40. Cienciala (M. Kovařčík, Jašek), 45. Cienciala (Jašek, M. Kovařčík), 49. Chmielewski (Michal Roman) – 19. Štumpf (Dvořáček), 25. Kalus (TS), 34. Hlinka (Kanko), 48. Chroboček (Kalus, Krisl) Rozhodčí: Dědek – Novák, Ganger. Vyloučení: 4:4 Využití: 1:0 Střely na branku: 32:35 Diváci: 2150
Marek Malík: „Pro diváky to bylo atraktivní derby, padalo hodně gólů, bylo dost obratů… Ale chtěli jsme to zahrát trošku klidněji. Jsme strašně rádi za výsledek, že jsme to otočili. Bylo to takové trošku nervóznější, emoce tam byly a měli bychom si více pohlídat góly, které jsme dostávali až moc lacině. To je teď ale za námi, jsme rádi za výsledek a z velké části i za předvedenou hru.“

Rysi vstoupili do prestižní regionální bitvy jako uragán. Hostující Laco se v brance ani nestačil zahřát a už lovil puk ze své sítě. V polovině druhé minuty si nabruslil do zakončení Ondřej Kovařčík a utěšenou střelou zápěstím rozradostnil bouřlivé frýdecké publikum - 1:0! I v dalším průběhu měli Slezané víc ze hry, Štebih pálil prudce ale nepřesně, chvíli poté se připomenul Lukáš Jašek, kterého však havířovský brankář vychytal.

AZ poprvé zahrozil v sedmé minutě, kdy nebezpečně střílel Michal Hlinka. Ovšem taky jemu scházelo lepší řešení. Domácí se druhé trefy dočkali v polovině 14. minuty, kdy ostrou pumelici Mariana Adámka před brankovištěm nenápadně tečoval Marek Růžička - 2:0!

Havířov však rozhodně nerezignoval a brzy kontroval. Nepříjemnou hrubku vyrobil Lukáš Daneček, který při rozehrávce ztratil puk, před brankou zůstal osamocen Daniel Štumpf, jenž skóroval do opuštěné klece - 2:1.

Velké věci se udály v rámci druhé dvacetiminutovky. Ve 25. minutě byl faulován hostující Marek Kalus a své trestné střílení dokázal pěknou střelou gólově zhodnotit - 2:2. Těsně před polovinou utkání se v nadějné šanci ocitl David Cienciala, ale minul. Významné chvíle třineckého odchovance tak přišly až později.

Ještě předtím se ale radoval Azet. V závěru 34. minuty ostrou ránu Petra Kanka vyrazil Lukáš Daneček pouze před sebe a dorážka Michala Hlinky znamenala dokonalý obrat ve skóre - 2:3. Rysi i nadále hýřili aktivitou a byli po zásluze odměněni. V závěru druhé periody sice nevyužili přesilovku, ale v poslední vteřině skončila v síti lehká teč Davida Ciencialy, který vložil hůl do střely Michala Kovařčíka - 3:3!

David Cienciala se do střelecké listiny zapsal i podruhé. Psala se 45. minuta, kdy rychlonohý forward utekl hostující obraně a přesnou ránou překlopil znovu skóre na stranu Slezanu - 4:3!

Divoká ofenzivní hostina však nebrala konce. Tři minuty poté už bylo zase srovnáno. Těsně za modrou napřáhl havířovský zadák David Chroboček a puk si nakonec našel cestu do Danečkovy klece - 4:4.

Radost havířovských fanoušků však měla jepičí život. Necelou minutu po vyrovnání se konala další exploze pozitivních emocí v domácím kotli. Po přesném pasu slovenského mladíka Michala Romana dokázal skórovat nejproduktivnější hráč Frýdku-Místku, Aron Chmielewski - 5:4!

Závěrečné minuty nabídly hokej solidní úrovně. Slezan chtěl pojistit vedení, Azet se mohutně snažil vsítit pátý gól. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale skóre už zůstalo nezměněno. Frýdecko-místečtí tak získali do tabulky WSM ligy veledůležité tři body a výrazným způsobem se přihlásili do bojů v play-off!