Líbí se mi vize Frýdku-Místku, říká Marek Pacalaj
Novinky
Rysi obrana prochází nemalou přestavbou. Novou tváří v defenzivě je rovněž MAREK PACALAJ. Slovenský zadák dosud krom jedné sezony, kdy hrál ve Francii, působil pouze v prostoru své rodné země. Na angažmá ve Frýdku-Místku se velmi těší.

Komentář hlavního trenéra HC F-M Martina Hrnčára: "Je to bek v ideálním věku, který disponuje solidními zkušenostmi. Na Slovensku prošel jak první ligou, tak rovněž extraligou. Naposledy působil v Žilině, kde ale po trejdu přešel do extraligovému týmu z Humenného. Je to kvalitní defenzivní obránce a hlavně hráč s pravým držením hokejky. Slibujeme si od něj, že nahradí kluky, kteří náš tým opustili."

 

Minulý ročník pro něj byl docela turbuletní. Zahájil ho v Žilině, která v té době hrála druhou nejvyšší soutěž. Díky kvalitním výkonům dostal pozvánku do extraligového Humenného. Tým z východní části Slovenska ale nejvyšší soutěž neudržel: "Hned po sezoně, kdy mi skončila smlouva v Humenném, tak jsem dal info agentovi, ať mi hledá nový klub. Bylo mi řečeno, že o mé služby má zájem Frýdek-Místek. Setkali jsme se panem trenérem, během schůzky jsme si vysvětlili, co od toho angažmá očekáváme. Až po této schůzce došlo k dohodě."

V sezoně 2019/20 působil Marek ve francouzském Anglet. Byla to však pouze jednoroční zkušenost. Nyní proto dostane podruhé v životě šanci, zahrát si mimo Slovensko: "Mám radost, že jsem v této organizaci. Moc dobře vím, že první liga v Česku má svou kvalitu, úroveň hry je velmi slušná. Už teď se na start sezony těším. Jsem zvědav, jak se na novou soutěž dokážu adaptovat."

 

Pro čerstvě třicetiletého defenzora může být pochopitelně motivační také vidina startů v nejvyšší české soutěži v dresu obhájce mistrovského titulu. Rodák z Martina ovšem tyhle plány v hlavě aktuálně vůbec nenosí: "Abych řekl pravdu, na tohle se moc nekoukám, takové myšlenky nemám. Budu chtít hlavně podávat co nejlepší výkony ve Frýdku, a dál se uvidí."

Jak sám přiznal, v jeho rozhodování hrál velkou roli kouč Martin Hrnčár. Právě on Pacalajovi podrobně nastínil, jak by mohla spolupráce vypadat: "Měl jsem z té schůzky opravdu dobrý pocit, řekli jsme si nějaké věci. Líbila se mi jeho vize, jak by tým měl hrát. Od začátku jsem měl pocit, že Frýdek je pro mě vhodná štace a zároveň velká šance se ukázat."

Původně trénoval individuálně, k novému týmu se ale připojil během tradičního kondičního soustředění v Bystřici: Líbí se mi, že všechny tréninky jsou pestré, ale zároveň také tvrdé a náročné. Všechno má hlavu a patu. Letní příprava by ale měla taková být, čerpáme z toho sílu do celé sezony," uzavírá povídání nová akvizice rysů.

 

MAREK PACALAJ

Narozen: 21. června 1994 v Martine (Slovensko)
Post: obránce
Hůl: pravá
Míra/váha: 186 cm/92 kg
Kariéra: MHC Martin (SVK), HK 95 Povážská Bystrica (SVK), HKm Humenné (SVK), HC Detva (SVK), HK Spišská Nová Ves (SVK), MHC Martin, HK 32 Liptovský Mikuláš (SVK), MHC Martin, Anglet (FRA), Vlci Žilina (SVK), HK Martin, HK 32 Liptovský Mikuláš, Vlci Žilina, HC 19 Humenné (SVK), HC Frýdek-Místek.

Foto: Robert Schedling