Krátká rozcvička, pomalý rozjezd
Uprostřed prázdninového týdne hráli šesťáci v Olomouci. Z důvodu husté dopravní situace došlo k pozdnímu příjezdu na olomoucký stadión. Kluci tak naskakovali na led po krátké rozcvičce, což bylo znát.

HC Olomouc  HC Frýdek-Místek 5:4 (1:0,2:2,2:2)

Olomoučtí nás přebruslovali, v osobních soubojích byli důraznější a my jako bychom hráli se zataženou ruční brzdou, nedokázali jsem se dostat do tempa. Naší pomalosti olomoučtí útočníci využívali a ostřelovali našeho gólmana. David Kovařík se v bráně pořádně zapotil, když v první třetině vylapal 20 střel, pouze na jednu střelu v sedmé minutě nedosáhl.

Na začátku prostřední části nám domácí odskočili o další dva góly a prohrávali jsme 3:0. Až konečně v polovině utkání jsme se dostali do lepšího tempa. Zlepšila se rychlost bruslení i přesnost nahrávek. Bryan Kaszper se prosadil v třicáté třetí minutě a svou bojovností domácím přidal ještě jeden gól do šatny.

Začátek třetí třetiny nám ale opět utekl. Domácí během čtyř minut dali dva góly, kdy jeden gól padl v našem oslabení. Typicky pro poslední zápasy jsme se v posledních 10 minutách zase chytli a začali stahovat náskok soupeře. Přidali jsem rychlé dva góly, když skórovali Simon Bajtek a Lukáš Pavelka. Kluci chtěli vyrovnat a z přemíry snahy jsme byli často vylučováni za zbytečné fauly. V poslední minutě jsme opět dostali trest, a i přesto, že jsme byli posláni do čtyř, došlo k odvolání gólmana. Po konečně vyhraném buly jsme se dostali do útočného pásma a Viktor Dorotík opustil bránu. Olomoučtí si ovšem zaslouženou výhru 5:4 nedali vzít.

Gólmani David i Viktor předvedli výborný výkon, když museli likvidovat 52 střel.

Bodovali: Kaszper 2+1, Bajtek 1+0, Pavelka 1+0, Grygar 0+1

Gólmani: Kovařík 31 střel / 3 góly, Dorotík 21 střel / 2 góly

Střely na bránu: HC Olomouc – HC Frýdek-Místek 52:23