Kofroň: Je to pro nás velká vzpruha
Rozhovory
Řekl v pozápasovém rozhovoru útočník David Kofroň. Ten se o tom, že proti Šumperku nastoupí, dozvěděl na ranním tréninku v Třinci. „Kofi“ nakonec k výře nad Draky přispěl gólem a asistencí.

Davide, gratuluji k vítězství. Jak důležitá po té sérii porážek ta výhra vůbec byla?

Děkujeme. Určitě po takové sérii proher je každá výhra pak důležitá. Vlastně jak už někde v rozhovoru řekli kluci, asi jsme se museli dostat na úplné dno, abychom se mohli pak zvednout. Myslím si, že jsme dnes předvedli dobrý týmový výkon a zaslouženě bereme tři body.

Byl to asi hodně důležitý zápas směrem k ještě nějakému boji o play off?

To určitě, každý bod je teď důležitý, jelikož moc zápasů už nám nezbývá. I proto jsme rádi, že jsme dnešní utkání zvládli a teď už jen na to navázat, aby byla nějaká vítězná šňůra.

Co nakonec ten zápas rozhodlo?

Tak udělali jsme hodně vyloučení, což není dobré. Ale na druhou stranu jsme oslabení hodně dobře odbránili. Takže to si myslím, že bylo zlomové, že jsme je nenechali v přesilovkách skórovat. A taky jsme konečně dali už nějaké gól, což bylo nejdůležitější.

Zápas jste zvládli, ale tu prostřední třetinu jste určitě neodehráli nejlépe. Šumperk vás tam dokázal zatáhnout.

Určitě no, my jsme si mysleli, že to bude už s tříbrankovým vedením, ale dostali jsme gól na 4:2. Ale důležité pak bylo, že jsme se z toho nesesypali, a že jsme dobře vstoupili do třetí třetiny a svůj náskok zase navýšili.

Vám se teď v přesilovkách moc nedařilo, ale v té třetině jste to dvěma góly v početní výhodě zlomili.

Tak přesilovky nám dnes moc nešly, to je pravda. Ale změnili jsme to tím, že jsme neměli tentokráte speciální formace, ale hráli jsme to v útočných řadách, jak jsme normálně chodili v zápase. Zjednodušili jsme to a podařilo se nám z toho dát dvě branky.

Jak velká vzpruha to je, vzhledem k tomu, že jste v posledních zápasech moc gólů nedávali?

Souhlasím, určitě je to pro nás velká vzpruha směrem do dalších utkání. Hlavně, že si zase budeme více věřit. Od dnešního výkonu se můžeme odrazit, protože jak jsem již řekl, myslím si, že to byl dobrý týmový výkon. Suchoš nás vzadu podržel a bereme tři body. Já jen doufám, že na to navážeme a bude nějaká vítězná šňůra, která nás pak posune v tabulce nahoru.

Poslední otázka přímo k vám. Jak se vám proti Šumperku hrálo? Včera jste totiž odehrál pár minut i za Třinec…

Tak vlastně mě to bylo řečeno až dnes ráno, že budu hrát. Jinak jsem měl normálně trénink v Třinci. Ale připravil jsem se na zápas jako na každý jiný. Připravuji se stejně, ať už je to v Třinci, nebo tady. Musím říct, že jsem se cítil ještě líp, než jsem čekal. Myslím si, že to šlo i na mé hře vidět, že jsem si věřil. Měl jsem dobré nohy, takže tam byl dobrý pohyb.