Kacetl: Kluky musím pochválit, pomáhali mi vzadu
Rozhovory
Brankář třinecké organizace Ondřej Kacetl měl dračí podíl na našem domácím vítězství s Kolínem, když za svá záda pustil pouze jediný puk. A co rodák z jižní Moravy řekl po skončení zápasu?

Ondřeji, kdy ti vlastně trenéři oznámili, že budeš chytat za partnerský klub třineckých Ocelářů?

Já už to asi nějaký týden věděl, že budu proti Kolínu chytat, takže jsem měl dost času a byl jsem rád, že jsem si mohl zachytat.

Naposledy jsi chytal před osmnácti dny, tak jaké to bylo najednou zase naskočit do utkání v první lize?

Přišlo mi to ještě delší, než těch osmnáct dnů, ale jo. Začátek byl trošku těžší pro mě, jelikož jsem neměl snad sedm minut žádnou střelu, ale pak dobrý. Musím pochválit kluky, protože tam perfektně blokovali střely a pomáhali mi vzadu.


Ty jsi naposledy za Frýdek-Místek nastoupil v lednu 2021, což jsou už pomalu dva roky. Kdybys mohl srovnat ty dvě nejvyšší soutěže, v čem jsou jiné?

Tak všude je něco. Tady se asi dělají větší chyby trošku a není to tak systémové, jak v extralize.

Kdybychom se dostali k tomu pondělnímu utkání, byl tam nějaký krizový moment, kdy sis řekl, že je to špatné, nebo jsi byl celý duel klidný?

Tak klidný... já se hlavně soustředil abychom vyhráli a já co nejvíce pomohl klukům. Ale byly tam některé momenty, kdy jsem tam měl hodně štěstí, ale kluci mi pomohli. Společně jsme to tedy zvládli, ubojovali jsme vítězství.


Chytal jsi výborně, spolehlivý výkon, ale jeden gól tam padl. Nemrzí tě, že to nakonec nebylo čisté konto?

Děkuji, děkuji. Samozřejmě... tam byla trošku chybička u tyčky a on to trefil špičkou pod víko. Ale jeden gól, to nevadí. Počítá se vítězství, a to jsem rád.

Ondro, je to pouze krátkodobá výpomoc, nebo ještě nějaké utkání budeš za rysy chytat?

To se uvidí.

Znal jsi vůbec někoho z frýdecko-místecké kabiny?

Ježiš, já tu byl pouze na jednom zápase před těma dvěma lety, takže to byla taková rychlovka a já tu moc lidí ani nestačil poznat. Samozřejmě tu ale některé kluky znám, ale spíše z dřívějších angažmá, nebo tak.

To čisté konto se nakonec nepovedlo, bude ale nějaký příspěvek do kabiny za vítězství s Kolínem?

To já vůbec nevím, všechno je tak rychlé, že jsem se ještě nestihl s nikým domluvit.

 

VIDEOROZHOVOR S ONDŘEJEM KACETLEM (Martin Stebel)