Jedinou kaňkou je výsledek
Navzdory hernímu projevu, s nímž byl trenér Filip Indrst maximálně spokojený, deváťáci ve víkendovém domácím zápase s Opavou nezískali ani bod. Těsný zápas sousedů v tabulce soutěže 9. tříd o umístění jim utekl po výsledku 1:2.

HC F-M – Opava 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Hosté se ujali vedení ve vlastním oslabení a v druhé třetině za vyrovnaného stavu se pro změnu prosadili v přesilovce. Naproti tomu ani dvě početní výhody domácích v poslední třetině k dalšímu kýženému vyrovnání nevedly. „Měli jsme šance i v přesilovkách, nicméně i když jsme byli důrazní jako už dlouho ne, kotouč se nám nepodařilo dostat za čáru. Opravdu smůla, protože to tam tancovalo kolem brankové čáry, padly nějaké tyčky, nemůžu klukům kromě produktivity nic vytknout. Plnili pokyny a odehráli jedno z nejlepších utkání sezony. Jedinou kaňkou byl ten výsledek,“ hodnotil trenér Filip Indrst, podle kterého šlo přinejmenším o vyrovnané utkání. Snad už si jeho svěřenci smůlu vybrali a v pátek 13., kdy nastoupí proti poslední Orlové, jim nic nezabrání získat povinné body, kterými se mohou znovu dostat před svého posledního opavského soupeře, který Frýdek-Místek přeskočil, ale má odehrán o jeden zápas více.

V rychlém sledu bude následovat nedělní zápas s Kopřivnicí, kde je plný bodový zisk rovněž skoro povinností, a pak přijde hned v úterý těžký zápas s Šumperkem. Uvidíme, kolik bodů se deváťákům ve třech zápasech v pěti dnech podaří vydolovat.

Bodovali: Socha 1+0, Malý 0+1, Mitura 0+1.