Jaká jsou pravidla pro návštěvu domácích utkání
Novinky
Máme tady nový ročník Chance ligy a s ním i upřesnění pravidel, za jakých budou moci fanoušci do haly Polárka. Věřte však, že se na vás všichni už moc těšíme!

Letošní sezonu jsme sice již zahájili utkáním na ledě litoměřických kalašníků, vás, fanoušky, ale bude jistě zajímat, za jakých podmínek a restrikcí budete moci navštěvovat domácí zápasy rysů v hale Polárka. Pojďme si tedy podrobně osvětlit, jaká to tedy jsou pravidla a nařízení.

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ

Na akci (hokejové zápasy) mohou být přítomné pouze osoby, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19. Po vstupu do haly Polárka je povinné zakrývat si dýchací cesty respirátorem, např. FFP2, KN 95.

Je nám všem jasné, že tohle nařízení je pro většinu z nás nepříjemné a také i omezující. My, jako pořadatel utkání, jsme však povinni tato opatření dodržovat a kontrolovat. Jsme si i vědomi, že ne každému divákovi se tohle bude zamlouvat, ale vezměme si na druhou stranu fakt, že bez hokeje a hlavně fanoušků na stadionu, jsme byli všichni strašně moc dlouho. Teď je ta situace jiná. Diváci mohou být v ochozech a společně se svými hráči na ledě si mohou prvoligový hokej užívat. My v klubu věříme, že hráči vám nabídnou atraktivní a oku lahodící hru, která bude přinášet i dobré výsledky. Tohle si všichni společně přejeme. Přijďte si tedy do haly Polárka užít hokejovou podívanou a na chvíli dát naštvanost z restrikcí a neustálých nařízení trochu stranou. Vždyť všichni víme, že to na hokeji nevyřešíme. Jenže hokej se hrát bez fanoušků nejde. No...jde, ale věřte, že to není vůbec ono.

PODMÍNKY VSTUPU NA STADION

No a jaké jsou podle posledních upravených pravidel podmínky pro vstup do uzavřených prostor a sportovních hal?

U vstupu do haly Polárka bude nutné předložit jeden z těchto dokumentů:

* antigenní test max. 72 hodin starý
* PCR test max. 7 dní starý
* průkaz o očkování (může být v tištěné verzi, ale i v mobilu), ale 14 dní po druhé dávce či národní průkaz
* doklad o prodělání C-19 v posledních 180 dnech

* negativní samotest provedený před vstupem do haly za dohledu pověřené osoby


Dále upozorňujeme, že pro vstup do haly bude možné provést si samotest před vstupem za dohledu pověřené osoby. To znamená, že samotestovací místnost bude pro vás připravena ze strany od kolejí (vstup na tribuny A). Tyto samotesty si diváci budou moci zakoupit na pokladnách a stojí 60 Kč. Do této místnosti si můžete ale donést samotest vlastní, podmínkou je, že si test uděláte před pověřenou osobou, která na vše bude v této místnosti dohlížet. Výsledek samotestu má jednorázové využití a nebude možné získat po jeho absolvování certifikát o negativním výsledku na COVID-19.

Pokud budete mít samotest, který jste si udělali za on-line asistence zdravotníka, upozorňujeme, že ten platí pouze 24 hodin!

Další důležitou informací je, že děti do 6 let kontrolovat NEBUDEME! Starší děti mohou předložit doklad o provedení antigenního testování ve školském zařízení, ne starší jak 72 hodin. Tato skutečnost, že dítě má test negativní, se dokládá čestným prohlášením, resp. čestným prohlášením zákonného zástupce osoby nebo potvrzením školy.