Hráč i Trenér měsíce listopadu jsou z Frýdku-Místku
A-tým
V anketě čtenářů Hokej.cz o nejlepším hráči Chance ligy za měsíc listopad získal nejvíc hlasů frýdecko-místecký obránce Filip Haman. Mezi trenéry zvítězil Martin Hrnčár, taktéž zástupce Frýdku-Místku.

HRÁČ MĚSÍCE LISTOPAD - Filip Haman (HC Frýdek-Místek)

Do ankety, kterou pravidelně během sezony vyhlašuje webový portál Hokej.cz, se zapojilo 1399 čtenářů (hlasujících), přičemž pro frýdecko-místeckého obránce Filipa Hamana hlasovalo 30% z nich. Na druhém místě se umístil porubský útočník Vojtěch Střondala (23 %) a třetí skončil prostějovský kanonýr Zdeněk Doležal (16 %).

Haman v listopadu pomohl k nečekanému vzepětí odepisovaného Frýdku-Místku, který vyhrál šest z devíti utkání a opustil poslední příčku v tabulce. Právě Haman hrál u týmového vzestupu jednu z klíčových rolí – ostatně je nejvytíženějším obráncem mužstva. V uplynulém měsíci zapsal gól a čtyři asistence, ve statistice +/- si pak polepšil hned o osm plusových bodů.

Připomínáme, že do prvoligového All-Star týmu za listopad se kromě Hamana, Střondaly a Doležala dostali ještě pardubický gólman David Honzík, třebíčský zadák Antonín Bořuta a pardubický veterán Daniel Rákos.

Přehled hráčů měsíce Chance ligy

Září: Robin STANĚK (O, VHK ROBE Vsetín)
Říjen: Erik HRŇA (Ú, VHK ROBE Vsetín)
Listopad: Filip HAMAN (O, HC Frýdek-Místek)

 

TRENÉR MĚSÍCE LISTOPAD - Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek)

V prvních pěti zápasech pod vedením Martina Hrnčára sice Frýdek-Místek padl, ukazoval ale zlepšení. A to se v listopadu promítlo i do výsledků: rysi vyhráli třeba na Vsetíně, v Litoměřicích či Přerově. Doma pak skolili Porubu.

Není tedy divu, že trenérem měsíce čtenáři Hokej.cz zvolili právě Hrnčára (45 %). Dalších 33 % hlasovalo pro porubského Jiřího Režnara, třetí skončil nový kouč pardubického béčka Tomáš Jirků (23 %).

Přehled trenérů měsíce Chance ligy

Září: Tomáš MARIŠKA (HC Baník Sokolov)
Říjen: Jiří REŽNAR (HC RT TORAX Poruba)
Listopad: Martin HRNČÁR (HC Frýdek-Místek)