Hokejový servis - víkend 3. - 4. listopadu
Novinky
Uplynulý víkend byl ve znamení byl pro mládež HC Frýdek-Místek plný hokeje. Velkou porci soutěžních zápasů odehráli mladí rysi mimo domovskou Polárku. V té se představili jen hráči 6 + 8. třídy, dorostenci a junioři.

3. třída zajížděla ke dvěma zápasům na led Opavy, kde v obou zápasech předvedla výborný výkon. Družstvo „A“ v zápase proti Krnovu nezaváhalo a družstvo „B“ odehrálo vyrovnaný zápas s Českým Těšínem. K dalšímu utkání nastoupili Palátovi svěřenci proti domácí Opavě, se kterou odehráli další skvělý zápas podpořený výbornými brankáři.

5. třída odcestovala na led do nedaleké Orlové, kde byl k vidění souboj druhého Frýdku-Místku s třetí Orlovou. Svěřenci Vojtěcha Trnky zápas zvládli bez větších obtíží a připsali si další vítězství (6:2). Právem jim tak patří 2. místo.

6. třída nastoupila na domácím ledě proti polské Metropolii Silesia. Utkání bylo od jeho začátku vyrovnané a po čtyřiceti minutách hry odcházeli do šaten spokojenější hostující hráči, kteří vedli o gól. O tom, že všechny body urve hostující družina rozhodla až závěrečná třetina, ve které domácí třikrát inkasovali a střelecky se dokázali prosadit pouze jednou. Šestá třída tak prohrála 6:3.

7. třída v zápase na ledě Orlové na domácí výběr nestačila. I přes veškerou snahu, kterou frýdecko-místečtí hráči měli se výhry radovali domácí, kteří 7. třídu z Frýdku-Místku porazili 6:3.

8. třída v zápase proti Metropolia Silesia chtěla uspět a odpoutat se ode dna soutěžní tabulky. To se nakonec hráčům pod taktovkou Tomáše Snášela povedlo. Základem úspěchu byla vyhraná úvodní třetina zápasu, kterou domácí vyhráli 3:1. Ve druhé i třetí třetině padla ještě branka na každí straně a Frýdek-Místek se tak mohl radovat z výhry 6:3.

Dorostenci odehráli o minulém víkendu dva zápasy v nadstavbové části soutěže. K prvnímu odcestovali hráči vedení Miroslavem Kameníkem v sobotu na led nedaleké Poruby. V zápase se ovšem střelecky prosadili pouze domácí, kteří po šedesáti minutách slavili výhru 3:0.

V neděli čekalo dorostence další soutěžní utkání. Tentokrát se hrálo v hale Polárka, do které dorazilo Uherské Hradiště. To o osudu utkání rozhodlo ve třetí třetině, kterou vyhrálo vysoko 5:1 a radovalo se z vítězství 6:2.

Juniory čekaly v domácím prostředí Boskovice a hráči chtěli navázat na poslední výhru z Orlové a potvrdit tak první místo v nadstavbové části soutěže. To se nakonec povedlo díky druhé a třetí třetině, ve které domácí pokaždé čtyřikrát skórovali a dokráčeli tak k výhře 10:4. Čtyřmi góly v zápase blýsknul Marián Janík.

Muži „B“ odcestovali k dalšímu soutěžnímu utkání na led do Horního Benešova. Tam hráči i přes veškerou snahu bodovat nedokázali a vrátili do Frýdku-Místku s nepořízenou (3:6).